Pogledaj jedan post
Old 30.03.2012., 13:24   #19
Quote:
Ribež kaže: Pogledaj post
Ono što me mući je da ona ima užasno puno prhuti - meni izgleda doslovno kao tjemenica.
Čak sam pomislila da je to jer se često ne češlja dubinski, koristimo nježan šampon, sada pokušavam pakung sa maslinovim uljem.
Ni sama ne znam od kuda tolika prhut - čak ima kada postružem prstima cijeli sloj na glavi - ma kao tjemenica

Jel ima tko ideju ili je imao taj problem čime to riješiti?
imala je moja tako, s negdje 3 godine joj je prvo počela prhut pa se onda napravila i tjemenica.. doslovno ljuskice po glavi. koristili smo isključivo baby šampon (hipp) i to jedno šamponiranje po pranju, svakih cca 10 dana, jer joj je kosa i inače dosta suha. stanje je bilo sve gore pa sam je odvela u 2 ljekarne na pregled vlasišta. rekle su mi skoro pa identičnu stvar - jako suho vlasište i neodgovarajući (čitaj preagresivan) šampon!!
preporučili su nam ekstra blagi šampon (eucerin pH5 enzym schutz), uljenje vlasišta čičkovim uljem pola sata prije pranja, pijenje noćurkovog ulja (pola žličice 1x dnevno) i multivitamin i multimineral tablete. tjeme se očistilo, sve ljuskice i prhut nestala u roku od cca 3 tjedna! šampon koristimo do daljnjega, uljimo tjeme samo povremeno (1x mjesečno), noćurak je pila još 10-ak dana nakon što se stanje popravilo. prošlo je 7 mj od onda, tjeme čisto, prhuti nema.
kosa je i dalje suha donjim dijelom dužine, ali bar je tjeme zdravo.
foresst is offline  
Odgovori s citatom