Pogledaj jedan post
Old 02.03.2013., 01:45   #215
Od koje dobi se smatra da će dijete počet shvaćat i morat prihvaćat strogo NE i takvu naredbu? Moj će dvogodišnjak prije poslušati ako ja od tog NE ispričam cijelu priču na daleko i na široko nego ako direktno kažem NE ili naredbu.
Recimo danas je nakon kraćeg vremena boravka vani trebao ući u kuću jer je već bilo zahladilo i kad sam mu isto naredila počela je dernjava i plač, a da sam ispričala kako ćemo se u kući svega i svačega igrati bla bla..pristao bi nakon podosta vremena, ali te priče nisam pričala jer se ubacio djed koji mi je već po tko zna koji puta rekao da bih trebala uvijek sa strane imati šibu ili spremnu ruku za batine ako me neće poslušati. Tako se on umiješao kad je malac počeo cendrati, pokazao mu šibu i krenuo prema njemu, zaprijetio mu, na što je dijete jadno pognulo glavu i krenulo prema kući pa mi je time djed htio pokazati na koji način treba uvesti reda u odgoj i da će samo tako poslušati, nikako drukčije. Da napomenem da se u zadnje vrijeme djeda jako boji i samo njega u trenu posluša jer je stvorio autoritet.
Dakle ima li djed pravo u svemu tome, i sa savjetom i sa svojim stavom prema unuku?
Woman Yoya is offline  
Odgovori s citatom