Pogledaj jedan post
Old 09.07.2011., 13:30   #6
Quote:
Mila sila kaže: Pogledaj post
Pozz svima

Žensko sam, 20 god., 161 cm visoka, 45 kg teška .

Budući da se nastojim udebljati koju kilu, preporučili su mi vježbe da nabijem mišića. Što mi preporučate od vježbi a da ne izgubim ovo malo kila što imam ?
Što sve spada pod vježbe snage? Što izbjegavati?

Hvala unaprijed
ti trebaš nabit malo mase, a ne da dobiješ na snazi. to nije isto. da su ti rekli da dobiješ na snazi trebala bi, primjerice, kad radiš bench od 4 serije uradit 1 seriju od 2-3 ponavljanja (recimo 9-6-3-6, tj. prvu seriju 9 ponavljanja, drugu 6, treću 3, četvrtu 6). to se zove, koliko se ja sjećam, princip pješčanog sata, a cilj je izmedju ostalog, pored mase dobijati i na snazi

za rast mišića (tj. to što tebi treba) optimalno je, recimo, 8-12 ponavljanja, a veće mišićne skupine (leđa, prsa, kvadricepsi) možeš koje ponavljanje više (15-ak)

šta bi trebala izbjegavati, tj. manje raditi ne znam, to možeš sama ocijeniti prema izgledu (tj. manje vježbati mišićne skupine koje su relativno dobro gradjene i proporcionalne)


ja bi da sam na tvom mjestu kupio 2 bučice od par kg (koliko tebi odgovara), jer sa njima možeš kući trenirat za početak. a što se tiče opisa vježbi s bučicama bar je to lako, google je tvoj prijatelj
debeli_gmaz is offline  
Odgovori s citatom