Pogledaj jedan post
Old 14.03.2009., 15:59   #34
Quote:
Montezuma kaže: Pogledaj post
Mene baš zanima što bi se dogodilo da nije bilo vojnog puča 1941. u Kraljevini Jugoslaviji?

Znam da ne bi bilo 4-godišnjeg klanja, NDH-a, Ustaša, Partizana, Četnika, Jasenovca, Bleiburga,Tito bi popravlja brave po Zagorju, a socijalizam bi na ovim prostorima bio gotovo nepoznat pojam.
Stvarno bi današnjica puno drukčije izgledala.

Šta vi mislite o svemu tome?
evo mala prognoza s moje strane, inače su mi zanimljive ove priče o alternativi i imam nešto u svojoj kolekciji na engl.p a kad nađem ću staviti link

jugoslavija bi bila na strani osovine, vjerojatno bi kao i ostali poslala dio vojske na istok. Možda bi se dočepala štogod sjeverne Grčke ili komadića Albanije. Onakva jadna i sklepana kakva je bila, na prvi dan rata bi doživjela krizu i međunacionalni raskol.
KPJ bi ionako 22.6. digla oružanu pobunu, Tito bi se bavio onim čime se bavio u realnom svijetu, samo što bi sada protiv srpske monarhije imao širu podršku u Hrvatskoj jer ne bi bilo formiranja NDH i njenih vojnih formacija.
Pavelić bi tu teško mogao što učiniti jer je njegov neprijatelj sada saveznik njegovih zaštitnika, možda bi se mogao prikrpati komunistima (kao poslije 1932) ili čak povesti nešto sam u krajevima gdje je njegov pokret imao podršku i ponovno bi došlo do sukoba ustaša i partizana(u puno manjem opsegu,naravno,jer program odcjepljena HR od YU sad nikom ne bi bio u interesu, te bi zagovaratelji te ideje bili prepušteni sami sebi), a HSS je u još konfuznijoj situaciji.

Klanja bi bilo sigurno, oćeš-nećeš Englezi bi nešto smutili i ubacili svoje prste, a mi kakvi smo po mentalitetu jedva bi dočekali da se imamo s kim klati i junačiti, bez obzira na posljedice i odmazdu.
žalac_1 is offline  
Odgovori s citatom