Pogledaj jedan post
Old 06.02.2009., 09:31   #2
Quote:
The Best F1 Driver kaže: Pogledaj post
Prije nego kaj se ulovite tih podataka ko pijan plota,provjerite o kakvom se uređaju radi (mislim na taj mjerač) upitno je koliko je to točan uređaj,ne kažem da nevalja,i svakako ako se uspoređuju mjerenja sa identičnim uređajem sve je OK ,ali pitanje je da li su podaci i sasvim točni.moguća je oscilacija jer je pitanje kako radi.

Stvar bi bila u biti jednostavna i logična,uređaj mijeri struju ( I ) i napon ( U ) ,naravno Snaga P= U x I znači P = 220 x 10 ,pa po tome = 2200W e sad tu i je problem,pitanje je koliko to točno mijeri Amperažu,te dali uopće i mjeri napon ili ga samo računa,što je obično problem jer ako napon padne struja će rasti naravno,a ovaj i dalje računa 220 ,tu se pojavljuju čudne cifre.

Sve u svemu,bitna je Klasa Točnosti dotičnog instrumenta.

Osim toga mislim da teško može točno mijerit nekakvu nisku potrošnju,ovo sa CRT-om je realno bi potrošnja trebala bit manja,mada istina i bog ko zna možda je Tinjalica na TV-u cca 5W,danas se ipak koriste LED diode kojima je potrošnja fakat minimalna.


Al kad već mjeriš,daj probaj izmjerit PC,baš me zanima koja je u stvari potrošnja u recimo StanBay modu. i nemoj ga baš metat na Vešmašinu,Peć i.t.d. prije provijeri do koje snage ili Amperaže smije mijerit taj uređaj,jer imaš ga šanse spalit ako pređeš max Amperažu,a to bi vjerojatno bilo 10A ili 16A ,a Vešmašina ti je blizu ili preko toga,tak da si ne zajebeš uređaj bezveze.


Uređaj ima odstupanje +/- 3%, sve podatke mjeri s osvježavanjem svaku sekundu.
Ukratko trebali bi imat precizne podatke ako svi koristimo isti uređaj. U mene prijavljiva voltažu 231-238 zavisno od doba dana.

Što se tiče CRT-a oni stvarno troše 10-17W u standby, dok moj LCD + Onkyo + Xbox + PC (sve na standby) troši 4.5W (od toga 3W je PC), imaju dvi ledice na receiveru i tv-u i to je to.

Interesantno je da i ono malo sranje od modema za dsl vuče do 7-8W konstantno..

Danas se bacam na još preciznija mjerenja i PC u par modova..ispitam i CRT 72cm 100hz koliko troši dok radi..bacit ću oko i na mkv filmove pri normalnom slušanju, nekih 45/72 što ja najčešće koristim..ako vam padne napamet šta još izmjerit samo javite

I da, uređaj je 10A 2300W opterećenje max..što sve od aparata koristi više od 10A???

Zadnje uređivanje MirkoST : 06.02.2009. at 11:01.
MirkoST is offline  
Odgovori s citatom