Pogledaj jedan post
Old 15.07.2012., 00:53   #66
Quote:
extreme kaže: Pogledaj post
ah, potpuno te potpisujem..
isto tako sam u osnovnoj gutala sve što mi je došlo pod ruku, ova iz hrvatskog je redovito moju lektiru zadržavala tjednima kod sebe provjeravajući jesam li od nekog prepisala- jer nije mogla vjerovati kojom brzinom sam čitala te knjige i kako sam pisala..

a srednja škola.. ubila me.. izbjegla sam što god sam mogla (a to je podosta) snalazeći se na razne načine, ali kafku nisam uspjela izbjeći. i dan danas mi se bljuje kad se sjetim Preobrazbe i Procesa i nikako mi ne ide u glavu koji moron je to uvrstio u srednjoškolsku lektiru???

jel se to još uvijek čita u srednjoj?
vidis, meni je preobrazaj bio bas kul da je pajcekica bila musko, Gregor bi mi bio medju top 10 imena
mislim, koliko god apsurdna bila, knjiga je donkele citljiva i shvatljiva. i kratka
al zato proces
isuse, proces

hoce li mi, molim vas, bilo tko od svih ucitelja, profesora, pedagoga, psihologa etc koji obitavaju po RiDu objasniti sto jedan 17-ogodisnjak (a to je lektira za 3. srednje ako se ne varam) moze i treba shvatiti, izvuci, nauciti iz tog djela, izuzev da je LSD sjebana supsatanca?
a o proustu i kolacicima da ne govorimo.
sve silne judite, ekvinocije, ribanja i prigovaranja, robinje i ino uopce ne zelim spominjati, jer to jednostavno nije citljivo nekome u srednjoj skoli. nimalo. biblija, ilijada, odiseja?! ma kam on!! djetetu starom 15 godina (a to je lektira u prvom srednje koliko me pamcenje sluzi) je totalni debilizam, turn off i trauma kad je citanje u pitanju.

da se razumijemo, ja nisam prtiv lektire. kao ideje da djeca trebaju jednom mjesecno proctati jednu knjigu.
zaista nisam.

samo sam prtiv toga da djeca citaju nebuloze, neshvatljivo i nepotrebno stivo, koje ce im ostaviti traume i averziju, ili u najblazem slucaju wtf upitnik nad glavom.

sad part is, iako sam ja bila strebetalo, trtaros i tak to (mi nismo pisali lektie, nego ih obradjivali na blok satu, sto je ukljicivalo i resetanje od klupe do klupe s nasumicnim pitanjima, poput boja tapeta ) sto ce reci eksli sam procitala 99% sveg tog stiva za srednjoskolsku lektiru, ja se danas ne sjecam skoro nicega. osim da je gregor bio kukac, da je raskoljnikov ubio babu i da su prema ani karenjini nesretne obitelji tuzne svaka na svoj nacin. il tak nekako.
ne's ti blaga koje sam ponijela sa sobom iz gimnazije.
zato se, primjerice, sadako hoce zivjeti iz osnovne skole sjecam skoro savrseno. hell, vise od pola osnovnoskolske lektre pamtim i dan danas, da sad ne nabrajam sva djela i sve autore.
__________________
Pricat ce ti o plovidbi ti sto nisu sidro digli...

Zadnje uređivanje La_LuNa : 15.07.2012. at 01:02.
La_LuNa is offline  
Odgovori s citatom