Pogledaj jedan post
Old 27.02.2013., 14:00   #41
Quote:
panther_79 kaže: Pogledaj post
Neznam dali sam na točnoj temi ako nisam, nemoj te mi uzeti za zlo..
Eto...prošli tjedan je poginuo otac mog muža koji je bio vlasnik obrta. Naravno...u dugovima za koje smo saznali tek prije 2 dana u razgovoru sa knjigovođom.Ispostavilo se da je dužan poreznoj, dobavljačima te da ima 2 kredita u banci ( za jedan je napravljena životna polica , ali u banci kažu da je premala da bi pokrila iznose kredita?? ) On ima suprugu i dvoje djece ( od kojih je jedan moj muž), ukoliko se svi odreknu nasljedstva dali odgovaraju za dugove pokojnika.
Situacija je još kompliciranija time što smo mi prije 4 g kupili auto od njega koji glasi na njegovu suprugu i isplatili ga u gotovini i nikad nismo prepisali na nas radi police osiguranja, jučer smo saznali da on taj auto nije otplatio već da će još nekoliko rata stići na naplatu..dali nam ga mogu zaplijeiti kao imovinu supruge pokojnika? Postoji li neki način da se legalno zaštitimo , mi smo ga platili u potpunosti..

Molim Vas pomoć, savjet u vezi cijele situacije, u šoku smo i neznamo šta napraviti, dugovi su visoki ...
Zahvaljujem se na pomoći..
Hmm. Zar nije netko već bio napisao da ti ne možeš naslijediti dug. Dugovi pokojnika se namiruju iz njegove imovine tako da njegova kuća koja je trebala pripasti vama ide vjerovniku. Ako je on bio dužan 50 000 kuna, a u ostavinskoj raspravi je 100 000 kn koje je on zaradio, onda ti dobivaš samo 50 000,a drugih 50 000 ide vjerovniku. Ako je pak on imao 100 000 na računu, a bio dužan 200 000, onda tikao nasljednik nećeš dobiti ništa, ali ovih dodatnih 100 000 nema pravo nitko tražiti od tebe.

Što se tiče auta, ako je auto bilo na njegovo ime onda nema veze što ste ga vi kupili, službeno je bilo njegovo tako da će vam auto oduzeti.

Moje osobno mišljenje je da nemaš straha. Doduše auto ćeš izgubiti, ali ono što je tvoje ti ostaje.

Uvjeren sam da sam u pravu, ali nisam siguran. Za detalje pitaj javnog bilježnika.
DrTony is offline  
Odgovori s citatom