Pogledaj jedan post
Old 07.10.2013., 14:15   #25
Quote:
fleur amour kaže: Pogledaj post
jasno mi je da nestaje potreba za površnim druženjima kako osoba napreduje.. ali ipak, zar uopće nema kontakata? je li to onda samo tvoja intimna stvar (kad dostigneš neki level..) i ostaješ sam/sama u svemu? pitam jer me zanima koliko su ljudi povezani u toj vrsti duhovnosti..
Ne, ne, kontakata može biti. Ja sam recimo u početku isto šalabajzala s mnogima, da bih evo sad na kraju ostala samo s jednom osobom od svih njih povezana. Profiltriraš ono što ti ne paše pa ono dobro ostane. Iako ne bi mi smetalo i da nema nikoga. Meni paše either way. Tako da mogu samo sa svog stajališta govoriti. A i ova osoba s kojom sam u kontaktu je isto soler kao ja pa se samo tu i tamo vidimo, ali kad se vidimo, razgovor je baš konstruktivan i koristan.


Quote:
fleur amour kaže: Pogledaj post
to sam i sama pomislila.. wtf, pogan, pagan? nebitno, za cijelu stvar..
možda se nije ni trebalo uzimati tako slične termine, nego jednostavno reći 'pripadnik sam stare vjere', vještac ili vještica...
Upravo tako.


Quote:
fleur amour kaže: Pogledaj post
to se bar zna! 1950 more or less ...



Quote:
fleur amour kaže: Pogledaj post
Ima li to veze s vještičjim zakonom 'If harm no one, do as you will' ?
Problematična mi je ta formulacija, tj. kako je uopće moguće ne štetiti nikome? OK, do tog dijela u knjizi još nisam došla, valjda će biti detaljnije opisano. Je li to vezano samo za magijski čin? ono, da ne svjesno ne činiš zlo? jer, u svakodnevnom životu, netko će bar malo patiti jer ja nešto radim, prvo onaj neki prasac čiji sam dio pojela danas za ručak, ili moja pluća zbog cigarete koju sam danas ( a i sutra ću ), popušila..
Jedan duhovnjak mi je rekao da u svemu bijelo ima i crnog i u svemu crnog ima bijelog. Tako da nije moguće ne naštetiti nikome. I kad radiš nešto što bi se okarakteriziralo kao konstruktivna magija, i u njoj će biti malo crnog. Pa mi je još nadodao da se zato manem ćorava posla.

Quote:
Baphomet kaže: Pogledaj post
Ma neću više, odite si pročitati knjigu, nije fer da sam samo ja patio čitajući
Baš ću pogledati ako je na kioscima. Koja je cijena?
__________________
People are like stained- glass windows. They sparkle and shine when the sun is out, but when the darkness sets in, their true beauty is revealed only if there is a light from within~Elizabeth Kubler Ross
Lilyrose is offline  
Odgovori s citatom