Pogledaj jedan post
Old 24.08.2007., 00:41   #50
uvoz laptopa - carina i ostalo

Pozdrav, imam jedno pitanje na koje ne mogu dobiti odgovor i trebam savjet... ako netko naleti na ovu poruku bio bih zahvalan ako mi odogovori... Naime, razmišljam se o kupnji laptopa MAcBookPro u USA ili najnovijeg izdanja iMAC-a ( razlika je u boljim performansama a za istu cijenu). Ono u čemu je problem je što iMAC nije prijenosno računalo iako se hardware i kompjuter sastoji samo od jednog komada ( tj. sve je smješteno u monitoru), razlika je (i potencijalni problem )u tome što je njegova ukupna težina 11 kg... Kad bi sve ove pojedinosti zanemarili kao problematične i s time da osoba koja bi mi to dofurala bila voljna to učiniti, zanima me da li bi u tom slučaju ( dakle dofuravanju iMAC-a u Hrvatsku) dotična osoba mogla imati problema na carini i da li bi trebala plaćati ikakvu carinu, PDV ili slične pristojbe ili bi se eventualno mogla provući na Plesu bez problema? Teoretski, da li je takva akcija suluda i vrijedna rizika ( što zbog carine, što zbog recimo mogućih oštećenja računala u prijenosu u torbama, etc.) i ako imate kakav konstruktivan prijedlog, bio bih zahvalan...
bigredviolent is offline  
Odgovori s citatom