Pogledaj jedan post
Old 25.05.2005., 21:49   #17
Quote:
balkanac kaže:
Ej stvarno,
Citavo vrijeme rata smo bili razocarani jer Srbija nije brinula za Srbe u Bosni kao Hrvatska za Hrvate. Uveli su nam sankcije, ne samo na papiru. Posmatraci iz EU su otvarali sve torbe na autobusima, ne daj Boze nesto ozbiljnije za prenijeti preko granice. Vojnih postrojbi ja nisam vidio osim policije koja je dosla u grad kad je lokalna policija otisla na front. Iako mislim da sada niste u boljoj poziciji. Ne brinu ni jedni ni drugi za nas, jedino sto mi imamo nekakvu zastitu proisteklu iz dejtonskog ugovora. Ali tokom rata, stvarno smo zeljeli da su uz nas koliko su uz Hrvate bili Hrvati iz Hrvatske. O Milosevicu nemam nista bolje misljenje nego o aliji.

čuj balkanac nemoj me zajebavat. Kad kažeš da Srbija nije brinula za Srbe u Bosni onda imam osjećaj da me zajebaješ. Prvo...ostavili su vam svo oružje što su izveli iz Slovenije i Hrvatske...i još su pridodali šta je trebalo. Slali su vam cijele korpuse na početku rata..Užički je vazda bio dežurni..u početku kad se rješavao rat sve su vam dali...poslije s onim silnim naoružanjem trebali ste samo čuvati zauzeto..a to nije bio neki problem s obzirom da Armija BIH nije imala s čime napadati. Dobijali ste toliko dobrovoljaca iz Srbije za razliku od nas koji smo mogli samo o tome sanjati..mislim mi Hrvati iz BIH nešto slično od RH. A to što vam je Milošević zaista na kraju rata zatvorio pipu to je bilo nebitno. Imali ste toliko kredita da ste mogli nešto i potrošit. Vi ste htjeli puno više nego je bilo realno a on je imao sankcije za vratom pa nije imao izbora. Ali velim...jebeš to... imali ste 70% Bosne pa ste mogli nešto i zijanit. Rat u Bosni se rješavao 92-ge. A tada vam je Srbija i Milošević dala sve. Ono poslije je bilo samo pogađanje 10% gore-dole.



A šta su Hrvati u BIH dobili od Tuđmana i Hrvatske. Maltene ništa osim praznih riječi. Koliko je Hrvata iz RH ratovalo u BIH. Moš ih na prste pobrojiti. Zar ti misliš da bi mi onako popušili da smo imali pomoć od RH o kojoj se laže. Jednom je došlo nešto vojnika iz RH i po hrvatskim gradovima se digla kuka i motika...šta oni rade u BIH. I povuklo ih u roku hitno. Jebeš riječi...od riječi se ne živi niti ratuje. A mi smo od Tuđmana dobili samo verbalnu potporu a vi od Srbije vojnike i oružje. Tuđman je pričao a Milošević je radio. Rezultat se zna. Kako danas RH boli krasni za Hrvate u BIH tako ih je bolilo ni onda. Samo se nešto pričalo a niko nije prismrdio Bosni.


zato drugi put malo realnosti ti ne bi škodilo.
Inkvizitor is offline