Pogledaj jedan post
Old 20.08.2013., 19:03   #67
Quote:
mimoza40 kaže: Pogledaj post
Slažem se da specijalista propiše lijek po smjernicama struke, ali isto tako mora voditi računa o smjernicama Hzzo ( zdravstvena ustanova je ugovorni partner hzzo) pa pacijentu na vrijeme objasniti da za tu dijagnozu nema pravo na teret Hzzo, već snosi punu cijenu lijeka.
Smjernice za listu lijekova Hzzo nalaze se na kraju liste,šifra slovo/broj koji su onda na kraju liste dešifrirani.
Tako gore spominjani Plavix, Pigrel.. idu na teret Hzzo 3-12 mjeseci od zahvata.
Ja nemoram i neželim voditi o ikakvim drugim smjernicama osim smjernica struke.
I točka.
Ja jasno kažem pacijentu da on IMA PRAVO DOBITI LIJEK NA RP
te ako vam ga LOM uskrati da se ponovno vrati pa da ja nazovem dotičnu i objasnim joj da mene ne zanimaju me smjernice HZZO-a, niti njihove kazne, briga me ako će biti novčano kažnjeni , ja liječim svoje pacijente prema smjernicama svog stručnog društva i ako sam preporučio neki lijek onda ima da ga pacijentu propišete na recept,jedino vi i HZZO tako liječite u cijelom svijetu, a pacijent vam može umrijeti zbog toga ,ima to i to, ne zanimaju me LP HZZO ,vi ste ti koji ste uskratili pacijentu lijek., zbog čega ste ga uopće slali LP.
Tu pak oni baljezgaju o tim smjernicama i bahate se nerijetko poklope slušalicu.
Ja sam samo jednom poklopio i to kad mi je rekla da nju onda nezanima ako ja dam 1000 kn za lijekove pacijnetu mjesečno i da kao da ja neživim u realnom svijetu nego u Alisa u zemlji čudesa.
Te im ja preporučim da promejne LOM ili nek ju tuže/prijave.
A kad smo već kod kardioloških lijekova ,tu sam i osobno problema tj. s ocem (ima nereguliranu art. hipertenziju i DM, st post IM, nepostojana VT,KOPB itd)koji je dobio th. Januvia, Klopidex, Preductal, Losartic,Foster, Sorits, Ramed, Nexium, Nebilet ... te dr nije htjela izdati prva 5,pa sam ja onda morao intervenirati, jednostavno sramota.
hrvoje dr. is offline  
Odgovori s citatom