Pogledaj jedan post
Old 16.10.2010., 18:25   #5
evo prevod texta sa google translate

Rimsko katolički biskup želi da svi zovemo Bog 'Allah'

Prijedlog biskup rimokatoličke u Nizozemskoj koji ljudi svih vjera se odnosi na Boga kao "Allah" ne sjedi dobro s katoličkom zajednicom.

Tiny Muskens, odlasku biskupa, koji odlazi u mirovinu u nekoliko tjedana iz južne biskupije Breda, reče Bog nije briga što je on zove.

"Allah je vrlo lijepa riječ za Boga. Ukoliko ne svi mi kažu da od sada ćemo govoriti o Bogu Allaha? ... Što Bog briga što ćemo ga zvati? To je naš problem", rekao je nizozemski Muskens televiziji.

"Siguran sam da su njegove namjere su dobre, ali njegova teologija treba malo fino ugađanje," rekao je Otac Jonathan Morris, rimokatolički svećenik sa sjedištem u Rimu. Morris, vijesti analitičar za Fox News Channel, koji se nazivaju ideju nepraktičan.

"Riječi i imena znače stvari", rekao je Morris. "Pozivajući se na Boga kao što je Allah nešto znači."

Ibrahim Hooper, glasnogovornik Vijeća za Američko-islamske odnose, Washington, DC-based islamske građanske slobode i zagovaranja grupe, podupire ideju kao način da se pomogne međuvjerskom razumijevanju.
"To potvrđuje činjenicu da muslimani, kršćani i židovi sve obožavanje isti Bog", rekao je Hooper FOXNews.com. "Ja ne mislim da je ime je važno kao i vjera u Boga i nakon Božje moralnih načela. Mislim da je to istina za sve vjera."

Kršćani koji su arapski govornici govore o Allahu kada govore o Bogu, Hooper dodan.

"Tu nije teološki skok da bi na dijelu kršćana", rekao je Hooper.

Vijeće islamskih organizacija Greater Chicago podržava ideju.

"Mislim da će se otvoriti vrata", rekao je Hashim Janaan, glasnogovornica grupe predstavlja više od 400.000 muslimanske Amerikanaca u Chicagu području. "Jezik je čovjek-made ograničenja. Mislim da ono što Bog brine o tome kako ćemo ispuniti naš cilj u životu. "

Narod najveći katolički grupa za građanska prava, kaže katolici neće dobiti iza prijedloga.

"Biskup Martinus" Tiny "Muskens može moliti" Allah "sve što želi, ali samo addlepated katolici će slijediti njegovo vodstvo," Bill Donohue, predsjednik Katoličke lige za vjerska i građanska prava, navodi se u priopćenju. "To nije dobar znak kada su pripadnici katoličke hijerarhije upuštati u puzav razmjena sa muslimanima, ili one od bilo koje druge religije."

Muskens proveo osam godina u Indoneziji, gdje je rekao svećenici koristi riječ "Allah", tijekom mise

Muskens također je skrenuo pozornost za druge ideje kao što su poticanje gladni da ukrade kruh, a nude kondome u borbi protiv HIV i AIDS-a
Harun is offline  
Odgovori s citatom