Pogledaj jedan post
Old 29.03.2008., 00:06   #17
well, ja inspiraciju nalazim u fotografijama na internetu , raznim stilovima na raznim blogovima , spremam na photobucket kombinacije koje mi se sviđaju.
imam svoj neki ritual koji ide otprilike ovako: skupljene slike za sezonu (ako je nadolazeca ljetna, onda ljetne fotografije znaci kratki rukavi...) pogledam sve i zapisem 10 stvari koje se najvise ponavljaju na svima njima i koje mi se najvise svidjaju , odem u šoping i striktno se držim popisa, nema onoga ako mi se svidi majica.. Negdje sam jednom pročitala da prave šopingholičarke često idu u kupnju a ništa ne kupe već samo gledaju izbor po dućanima i na kraju kupe najbolji komad odjece.
Što sam shvatila jest da je za lijepi, cool izgled vrlo važan karakter, samopouzdanje, frizura i accessories.
Ti određuješ odjeću, ne ona tebe. Recimo ako imaš dugu kosu pomalo ''dosadnu'' mislim da više moraš dati odjecom. Accessories je meni jako važan i upotpunjava tvoj izgled. Danas bar ima izbora i previše. Evo ako ti je lakše, imam par primjera:



Teta na slici izgleda kul, moderno i fantasticno. Da je ''raskomadamo'' kako ja kažen :
Ima običnu prugastu majicu koja je vjerojatno kratkih rukava, ta majica bi izgledala skroz obično na traperice i tenisice zar ne? Ima običan sako koji ima gotovo svaka odraslija žena i hlače. Sad, hlače nisu jeans, ali u njima je stvar njihov oblik, u modi su one koje se šire na dnu, ali vjerujem da bi i tamne traperice isto odlično izgledale. Torba je najobičnija crna (koliko vidim iz ove perspektive). Ono što dodaje ono nešto na kombinaciju su šal, lančić i kapa.
Zaključak: šalovi/marame se fantastično slažu sa dugim lančićima. Jednostavna kombinacija ožiivi uz pomoć malo accessorizea.

Primjer 2:



Po meni također jedna kul teta. Šta ima na sebi? Crne skinny hlače, kosulju, crnu torbu i štikle. NEma baš previše filozofije ha? Ono što je ovdje važno je kosulja i štikle.
Zaključak: uvijek biraj zanimljiv gornji dio, a ne donji. Neke stvari koje su ti možda ružne i ne sviđaju ti se, sada mogu izgledati čudesno. Kombinacija je bolja što su cipele bolje, to je moj neki zakljucak iz svega. Ova kombinacija nije trebala štikle, tu su slobodno mogle doci modre baletanke , sive ili ljubičaste.

Pr. 3:


Obična majica, obične traperice, obične baletanke. Ali ona svejedno izgleda kul.. Zašto? Ima dobre naočale i ima maramu. A i vintage torbu. Zanemarimo torbu, ovdje outfit upotpunjuju marama i naočale. Ja osobno kad biram naočale, biram što luđe, što veće i u nekoj boji, naravno imam i crne.
Zaključak:
Sunčane naočale su must have, njih možeš uz malo sreće naći i na snizenjima ogromnim. Marama opet kao accessories i to skroz obična crvena jer ide uz žutu majicu. Ako želiš ženstvenost, nabaci dugu lepršavu maramu, uzmi clutch (pismo torbica) koji i po danu možeš nositi . Evo jedna moja kombo dnevna sa clutchem, naizgled uopce ne ide s jaknicom, ali meni izgleda just fajn. na nogama obične crne baletanke .



Ugl, iz svega ovoga što ti u biti savjetujem? Kupi dobar outerwear (mislim jaknicu proljetnu, preporucam neki sako jer se sad nose, a ako hoces jaknicu, budi slobodna pa uzmi s uzorkom, u neobicnoj boji, jer ionako ugl imas traperice?), kupi dobre suncane naocale, kupi puno acessorajza u raznim bojama, oblicima, slobodno i dalje kupuj obične majice jer ih ucinim neobicnima acesorajsom , maramama...e da, kupi svakakvih lakova za nokte daj mašti na volju i ne brini se što drugi misle
Aurelié is offline  
Odgovori s citatom