Pogledaj jedan post
Old 11.11.2009., 20:38   #37
Quote:
arna kaže: Pogledaj post
Tebi se to čini ok?
Mislim, uzimati si pravo ocjenjivati nečije podobnosti za saznavanje istine?
A ispada da su Isusu dodjelili glavnu ulogu dilera, i da je sve to samo, zapravo, šalabakter za stjecanje informacija- kako da se odabrani domognu moći.
Od kršćanina dobiješ takvu poruku skoro svaki dan - ne kužiš jer nisi kršten i nije sišao još Duh sveti na tebe. I tako svaka sekta "poganima" i jedni drugima međusobno.

Meni to naravno nije ok, Bogu se molim i postojanje takvog bića i neke više sreće za mene i sve ljude skupa mi je utjeha i snaga u životu.

Međutim slažem se da je netko očito nesposoban za znanje, recimo kad uđeš u ustanovu za mentalno retardirane. Međutim ljudi s pozicije više svijesti i obogaćeni znanjem se mogu osjećati isto tako među "normalnim" svijetom, koji je i po psiholozima i psihijatrima pun neuroza, odnosno postoji mišljenje da ih svatko ima po 3-4. Mene religija i mitologija i filozofija i psihologija zanimaju zbog tih praktičnih ciljeva, kao vid istraživanja ljudske psihe i načina na koji bi ljudi postali sposobniji i bolji. A Isus, odosno ono što su navodne njegove riječi, nije jedan od onih koji o tome nemaju pojma - po mom dojmu, učenje koje je u osnovi tu u mnogome je vrlo zanimljivo, korisno i dobro. Ali postoji i druga strana medalje koja je grozna. A tome kasnije.
__________________
UPOZORENJE: Gledanje ovog sadržaja može dovesti do povećanja kamatnih stopa na vašim stambenim kreditima!
pavaogc is offline  
Odgovori s citatom