Pogledaj jedan post
Old 25.11.2010., 06:14   #69
Neki ljudi su radili i istraživanja o tome koliko nam treba za 'prvi dojam'. Psiholozi i ostala ekipica. Rekla mi jedna psihologinja, a evo malo c/p s mreže:

Quote:
poslovni kaže:
Naime, samo je tri do sedam sekundi potrebno da bi vas osoba procijenila i o vama formirala mišljenje koje donosi na temelju izgleda, govora, manira, stava i stila odijevanja. U tridesetak sekundi formira se trajno mišljenje, koje je kasnije teško ispraviti. Situacija se ponavlja prilikom svakog novog susreta pa osobni dojam ne treba zanemariti ili shvatiti površno.
Quote:
ramiro kaže:
Istraživanja su pokazala da mišljenje o drugima oblikujemo u prvih pet minuta susreta, dok prvi dojam oblikujemo za samo nekoliko sekundi. Ljudi nisu skloni zaboraviti prvi dojam jer duboko u sebi vjeruju kako je ono što intuitivno o osobi shvate u tom kratkom vremenu prilično blizu istini. Upravo je dobar prvi dojam važan za Vaš budući odnos s ljudima koje upoznajete.
Stvar vrijedi za dobivanje posla, razgovor s klijentima, no, vrijedi i u svakodnevnom životu.
Ljudi kažu 'intuicija', a ja bih rekla da su psiholozi sad samo preciznije odredili što se zbiva prilikom susreta. Ovo je sa stranica gdje se reklamiraju agencije koje rade na tome da vas nauče kako se bolje prezentirati, no, iza toga jesu psihološka istraživanja. Koga zanima, vjerujem da može naći preciznu literaturu

No, uzevši to u obzir, i promislimo li malo kako se postavimo prema prodavačima u dućanu, službenicima na šalterima, koga ćete pitati za smjer ako ima više ljudi koje možete pitati i slično, mislim da ćete se složiti da itekako sklapamo prvi dojam o nekome i na temelju njega nešto gradimo. Oni više openminded će dozvoliti da se osoba kasnije predstavi u punom svjetlu i ako je potrebno - u potpunosti izokrene taj prvi dojam, neki drugi će se slijepo držati prvog dojma.

Ha, što je slijepa zaljubljenost nego iluzija izazvana nedostatkom racia?
Koliko nekima taj prvi dojam može potrajati, dosta je baciti oko na šupendare.
Nekim drugim ljudima bi se ti njihovi akteri i akterice - ogadili na prvi susret i ne bi se uopće upuštali u polemiku, a kamoli intimnu vezu.

Ljudi smo, različiti smo, različito reagiramo. No, mišljenje formiramo.

Meni se sviđa ovaj koncept speed datea, no, kako 'ne tražim' hetero odnose, mogu samo sjediti i čekati hoće li netko napraviti nešto za gay populaciju..... No, tko zna, možda se okušam i u sklapanju poznanstava s muškim rodom na ovaj način. Trenutačno nemam tu potrebu, ovaj forum mi bje dostatan za neki naredni period

BTW, cijena pokriva najam prostora, piće, uslugu organizacije. Tko misli da će s 50 kuna kupiti išta više od toga, krivo misli.
Ahda, bonus je što se tamo skupe ljudi koji su spremni upoznati druge ljude, pa eto, možda se i upoznate

Za razliku od recimo profila na iskrici, koji stoje, ljudi dolaze, no, baš i nisu (iako im piše suprotno) spremni upoznavati ljude, više ide neko lagano razmišljanje 'neka dođe servirano na pladnju'. Naravno, ima iznimaka koji će na trud odreagirati, no, ima i gotovana. (Pri tome oneliner poruke ne smatram trudom )

Prednost ovoga je da ipak većina dolazi s mislima da bi se eto, zabavili, upoznali nekoga, podružili se, ugodno proveli večer. 50kn za izlazak gdje možeš biti u zatvorenom, ne prebučnom mjestu, s ljudima koji su skloni i popričati, mi uopće ne zvuči puno
__________________
A rose by any other name would smell as sweet.
Ashtaroth is offline  
Odgovori s citatom