Pogledaj jedan post
Old 18.10.2012., 08:33   #252
Quote:
Lali Puna kaže: Pogledaj post
logičan slijed iza stručne škole bi trebala biti - struka, odnosno posao. faks je bonus, za one koji putem shvate da žele više. stoga je logično da je program stručne škole prilagođen tome da učenike pripremi za struku.
onaj tko završi srednju medicinsku će znat dat injekciju ili previt ranu (lupam primjer), onaj tko završi gimnaziju neće, ali sposobnost previjanja rane je irelevatno i za upis na medicinski faks i za bit doktor jednog dana.


U kom ti svjetu živiš

Ljudi završe fakultete, daju doktorate pa i dalje nemaju pojma o svojoj struci dok ne odrade par godina posla u struci.
Klinci nakon 3god gdje su imali praksu tek toliko da ju odrade nemaju blage veze o svom budućem poslu.

Sorry, aj ja ne bi dala da mi krv vadi curica koja je juče došla iz škole, ma ni s faxa.




Nego ono što sam htjela komentirat, ja imam dojam da danas i čistačice maltene trebaju imat završen fax da bi dobile radno mjesto.
Ne zbog "stručnosti", nego zbog prevelike količine ljudi s fakultetskom diplomom.
Ev. se uspjevaju zapošljavat ljudi s fakutetom, oni ostali, obična radna snaga, samo ostaju na zavodima.
Dal' to znači da će nam klinci masovno počet ići u gimnazije, jer će u nekom doglednom vremenu postat "normalno" da se i za "frizera" ide na magisterij ?
Ono, ako nemaš fax, niko si... A na fax možeš samo iz gimnazije...
__________________
"Slova su mi šljokava"
WandaTheFamous is offline  
Odgovori s citatom