Pogledaj jedan post
Old 18.10.2012., 10:27   #257
Quote:
WandaTheFamous kaže: Pogledaj post
Ljudi završe fakultete, daju doktorate pa i dalje nemaju pojma o svojoj struci dok ne odrade par godina posla u struci.
Klinci nakon 3god gdje su imali praksu tek toliko da ju odrade nemaju blage veze o svom budućem poslu.
to je istina, barem u mojoj struci... nama pripravništvo traje maksimalno 5 godina (gornja granica) s tim da jedino ako radiš na sudu, u odvjetništvu imaš pravo da polažeš pravosudni ispit nakon 2 godine.
Ostatak kolega koji je zabrazdio u firmama ili radi u ministarstvima mora ili čekati 5 godina ili volontirati na sudu i stako steći uvjet od 2 godine.

Ti kao pripravnik ništa ne možeš, možeš sitne stvari koje ti zakon omogućuje ali dobrano 'klešeš' struku da bi se nakon davanja pravosudnog mogao potpisati na sudu ili dati svojem pravnom podnesku ime i preziume da iza toga zakonski stojiš ti a ne tvoj principal.

Quote:
Nego ono što sam htjela komentirat, ja imam dojam da danas i čistačice maltene trebaju imat završen fax da bi dobile radno mjesto.
Ne zbog "stručnosti", nego zbog prevelike količine ljudi s fakultetskom diplomom.
Ev. se uspjevaju zapošljavat ljudi s fakutetom, oni ostali, obična radna snaga, samo ostaju na zavodima.
Dal' to znači da će nam klinci masovno počet ići u gimnazije, jer će u nekom doglednom vremenu postat "normalno" da se i za "frizera" ide na magisterij ?
Ono, ako nemaš fax, niko si... A na fax možeš samo iz gimnazije...
po Zakonu o radu pri zapošljevanju ne gleda se tvoja diploma već radno mjesto koje radiš i plaćen si po radnom mjestu a ne po završenom obrazovanju.
Zašto npr Pliva uzima spremačice sa znanjem 2 svjetska jezika i minimum srednjom školom je njihov izbor na koji imaju pravo.

kako jednom Kerum reče na pitanje: ' gospodine Kerum zašto vi imate Majbah od auta i toliko novaca, a vaše radnice u dućanima na blagajni su plaćene 2200 kuna'? on odgovori: ' ja vjerujem da one vrijede više i da njihov posao nije nimalo lagan ali na tržištu rada posao trgovca vrijedi 2200 kuna. i to nije moja greška već vrednovanje posla trgovca na tržištu rada'
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Odgovori s citatom