Pogledaj jedan post
Old 05.01.2017., 01:34   #14
Quote:
an_02 kaže: Pogledaj post
Pokrećem temu a istoj dajem naziv LOV TV (4x4) TORPEDO.
Jutros sam popio kavu po hladnom ali sunčanom i vedrom vremenu s našim uvaženim kolegom i moji profesorom pp5d6. U Zadru prije najavljene Sibirske ciklone koja nam se približava glavna tema bio je natječaj za održavanje vozila obitelji TORPEDO.


U svojoj arhivi što domicijalnoj što onoj iz studenskih dana iz mojih zabilješki malo da se prisjetimo da je Republika Hrvatska prije 20 godina 1997 proizvela poboljšanu verziju lakog oklopnog vozila LOV T2 Torpedo.

I kao što kaže moj profesor pp5d6 šteta što mi više volimo kupiti nego razvijati.
Koliko je različit LOV iz riječkog Torpeda od BOV-3 koji se proizvodio za vrijeme Jugoslavije?

U Domovinskom ratu su se trocjevci M55 i BOV-3 pokazali itekako sposobni za obaranje zrakoplova u niskom letu, djeluje kao perspektivno oružje čak i danas. S novijim i kompaktnijim naoružanjem 20mm i 30mm LOV bi mogao biti ne samo domaći nego i sjajan izvozni adut.

Ako su se Praga i BOV-3 pokazali dobrim oružjem po zemaljskim i zračnim ciljevima u DR, zar se ne bi LOV s dvocjevcem 30mm ili trocjevcem 20mm mogao prodavati od Afrike do Bliskog istoka masovno?
AntoLogicni is offline  
Odgovori s citatom