Pogledaj jedan post
Old 21.08.2017., 19:27   #193
Quote:
K H S kaže: Pogledaj post
pa baš to
od tebe zaista nisam očekivao predrasude tog tiupa
S razlogom je nisi ocekivao jer nije mi ni bila namjera zaozbiljno generalizirati. Namjera mi je bila sarkasticno ukazati na apsurd tvoje generalizacije naspram zenskog spola dok se istovremeno boris protiv predrasuda i generalizacije kad je skrbnistvo u pitanju.
Quote:
K H S kaže: Pogledaj post
kako si ono još napisala
"znamo koji je spol skloniji pivu, bančenju i kladionicama"
da, znamo, ali kakve to veze ima s trošenjem dječjeg budžeta====
teško da ijedan otac svoju djecu vodi na pivu, u kladionici ili na bančenje, od zajedničkog računa predviđenog za dječji budžet
to je uostalom i zakonom zabranjeno
Pa onako, cini mi se ko losa poruka djetetu. I taj novac mogao se recimo potrosit na dijete? Umjesto da se majci spocitava skuplja jakna kupljena djetetu?
Bezveze nabacujem...poanta je bila samo da ukazem na apsurd tvoje predrasude s obzirom na poruku koju zelis poslat ovdje svima.



Quote:
K H S kaže: Pogledaj post
a zašto je u rvackoj ženski spol "zadužen" da živi s djetetom? kao nigdfje drugdje u civiliziranoj europi?
Eh eh...to nisu moje rijeci. Rekoh da su zene uglavnom zaduzene za skrb o djeci u obitelji...a mislila sam na jos uvijek bracnu zajednicu.
Postoji li slucajno istrazivanje u Hrvatskoj koje pokazuje kako je podijeljena briga o djeci dok brak jos traje? Postoji li istrazivanje o tome koji postotak oceva je uopce trazio skrbnistvo? Nije stvar samo u tome jesu li sposobni. Stvar je u tome da je puno njih odgojeno po principu 'daj dite materi'. Tako funkcioniraju u braku i onda se cudom cude sto mame dobivaju skrbnistvo. Ne pricam sad o pojedincima, pricam o prosjecima...u Hrvatskoj. O hrvatskom mentalitetu.
Znas li da postoje muskarci koji se cude tatama koji bi uopce pozeljeli skrbnistvo?

Sudstvo i centar djeluju po inerciji, povodeci se generalizacijom i ukorijenjenim patrijahalnim vrijednostima.

Gle, moj brak je pocetak svog raspada dozivio u momentu kad je tata trebao prvi put preuzeti dio brige za djecu. Kad je meni postalo premalo sati u danu. Naslusala sam se njegovih optuzbi i galame da sam losa mama jer sam eto radila zaheban posao. Pricao mi kako mu se dive druge zene jer seta s djecom...mucica. Dok ja zla mama tamo nesto pokusavam zaradit pristojnu placu.
Kad sam na kraju balade rekla da bi ja da djeca zive sa mnom odnosno da su malo vise kod mene, nasao se uvrijedjen i pitao zasto. Rekoh:'Zato jer cak i ti mislis da je tako bolje za djecu. Uvijek si mislio i jos uvijek mislis.'. Nije imao repliku.

A bio je dobar otac, volio se druzit s djecom. Samo nije volio obvezu oko djece. Sad je jos bolji otac, osvijestio je i da djeca nisu samo zabava. Prihvatio je i obvezu jer je alternativa bila ipak teza.

Jesi shvatio poruku? Ne misle svi muskarci da bi tate trebali dobivati skrbnistvo. Puno ih se ne bi odusevilo ni ovim 50/50...narusava to komod covjeku. Kuzis? Nisu svi isti a prosjek je porazan.
__________________
Just when the caterpillar thought the world was over, it became a butterfly.
Carandiru is offline  
Odgovori s citatom