Pogledaj jedan post
Old 26.10.2017., 16:40   #153
Quote:
keltiko kaže: Pogledaj post
Kako to da se nitko (do sada) nije upitao ... a na čijem je 'platnom spisku' sam taj Soroš?!

I sam Donald Trump...
Mene je interesovalo ko je stvorio Sorosa.
Siromasni imigrant ostvaruje americki san i postaje milijarder zahvaljujuci svojih 10 prstiju i vlastitoj pameti (citaj: insajderskim informacijama), a onda sve pare ulaze u fondove posebne namjene.

Tramp - glupson dobrog porijekla (sin milionera) postane japi u fokusu medija (bas kad se stvarala ta kasta), postane milijarder pomocu svojih 10 prstiju i vlastitoj pameti, nekoliko puta propadne pa mu odnekud doleti pojas za spasavanje, gurnu ga na TV da vodi zabavne emisije, a onda ga ubace u Bijelu kucu.

Mark Zuckerberg - student sa dobrim pedigreom sam samcat osmisli program za prikupljanje podataka osnije kompaniju koja ima ogromnu viruelnu vrijednost i ostvaruje virtuelnu zaradu.

Nil Gejst takodje ostvari americki san pomocu svojih 10 prstiju i vlastitoj pameti, a onda sve pare ubaci u fondove za posebne namjene, ostavivsi svojoj djeci nesto sitnisa da im se moze isplacivati penzija.


Zakljucak: neko se trudi da se prodaje americki san. Nadju glumca, stvore od njega milijardera. neko vrijeme glumi milijardera, zivi na visokoj nozi, ali radi sta mu se kaze. Na kraju pozajmljene pare prebaci tamo gdje mu se kaze.
A narod se pali kao na lutriju. Konta ili ce me zveknuti premija ili cu ostvariti americki san pa zato redovno kupuje lozove i radi od jutra do sutra.
tihobl is offline  
Odgovori s citatom