Pogledaj jedan post
Old 06.11.2007., 12:07   #9
To uopće nema veze s tim koliko je pas star, ako je odrstao ili štene, nisam ni mislila da je štene, dovoljna nagrada je kad nekome priđe bez straha , ako mu je taj ponudio kolačić, a vlasniku je dovoljno da ga pomazi i ode dalje, ne treba od ničega praviti scenu, to je najbitnije.
Za box se slažem, to nema veze sa strahom i sasvim je normalno, recimo moja kuja koja je u boxu tako laje kad se netko približi tik do njega, ali ako je osoba sa smnom, može sa mnom i ući unutra, bitno je da pas zna da si mu ti gospodar i da se ponaša onako kako mu ti pokazuješ da treba, a to nije samo ono što ti govoriš, zapravo to je najmanje bitno , pogotovo za psa koji ne zna nikakve naredbe tako da nas skoro ništa ne razumije, tj. nepoznate su mu naše riječi, a najbitniji mu je naš govor tijela i naše ponašanje, vjeruj mi da on jako dobro kuži i kad si uplašen, uznemiren kao i kad si sretan, vidi to na puno načina koliko god se ti možda pravio da nije tako.
Puno sreće s tvojim ljubimcem, sigurna sam da će to uskoro sve sjesti na svoje mjesto, nabavi neku dobru knjigu o ponašanju, odgoju i dresuri pasa, pomoći će ti.
white alien is offline  
Odgovori s citatom