Tema: Alkoholizam
Pogledaj jedan post
Old 09.02.2007., 19:44   #20
Quote:
spiderfrommars kaže: Pogledaj post
Da li netko zna gdje zapravo počinje alkoholizam?
Znam da je to individualno, ovisi o spolu ,težini itd.
Npr, da li je prosječan muškarac koji 20 godina svaki dan pije po litru vina alkoholičar?Ja mislim da je
ali od medicinara ne mogu saznati ništa konkretno a s druge strane kako pristupiti takvoj osobi ako ne možete definirati da li problem stručno gledajući postoji ili ne.
Pozdrav,
s.
Kad je moja sestrična postala baš pravi alkoholičar, čitala sam o tome u medicinskoj enciklopediji. Koliko se sjećam donja granica je prilično niska. Počinje negdje s redovitim pijenjem dnevno. I ovisi o vrsti. S vinom ide polakše sa žestokim pićima brže.I riječ je o decilitrima a ne litrama.
Ovaj tvoj navedeni primjer je već gotovo 20 godina alkoholičar, bez uvijanja i posebnih okolnosti!
Prekid? Pa ima tih liječenja i lijekova, ali... iz iskustva upravo s tom sestričnom, mogu reći: kad čovjek sam shvati da je alkoholičar i da je to ovisnost i bolest i odluči prekinuti, onda (njen slučaj nakon 10 godina pijanstva) može i bez pomoći stručnjaka. Dakle, rekla bih da prvenstveno ovisi o "pacijentu" da shvati i sam sebi glasno prizna... dalje ide s pomoću ili bez pomoći okoline i stručnjaka.
__________________
Bare kaže:A sto je politika? Nacin da najinteligentniji, najobrazovaniji i najsposobniji ljudi drustva stvore blagostanje za siroke mase. Zato po meni trebamo imati povjerenja u sve nase politicare, postivati ih i vjerovati da rade za nase dobro. Bez obzira na stranku. ....
baka is offline  
Odgovori s citatom