Pogledaj jedan post
Old 22.10.2006., 16:45   #4
ja moram priznati da također ne bi sada kupio nekretninu, jer se kvalitetna gradnja i u iole solidnom kvartu (ovi stenjevci, precko, spansko, jakusevac i sl. ne dolaze u obzir) ne moze naci ispod 2000 eura po kvadratu, što je za hrvatski standard stvarno puno previše.

sada tek vidim da smo ti i ja nick mislili na isti clanak. opcenito se spominje pad od 2,3 posto u vecim gradovima hrvatske (naravno u zagrebu je taj pad kako si i citirao, najveći i za dvosobne i trosobne stanove iznosi 14,4 odnosno 9,3. no cijena jednosobnih stanova i garsonijera (to se tice dakle mojeg stana :-) ) je zabiljezila cak i lagani rast od 3,96 posto.

ono sto je cudno je navod da je (nakon tog snizenja) cijena prosjecnog dvosobnog stana 100 000 eura. ako uzmemo da prosjecan dvosoban stan ima 50 kvadrata, cijena kvadrata i dalje iznosi visokih 2000 eura (sic !?). ne kuzim gdje je tu onda pad od tih 14,4 posto, i ako je doslo do pada, mnogi ga nece ni osjetit. anyway, vracam se na porast cijene jednosobnih stanova, tako da sve ovo skupa i nije iznenadjujuce. nakon 10 god i navale proslih godina na stanove, nekakav pad se morao dogodit, ali zasigurno da do znacajnijeg pada nece doci jer je potraznja i dalje velika a ponuda jos uvijek ne prati potraznju...a ulazak u EU je relativno blizu, pa kad navale i stranci...cijene ce se jos dici.
dodge-viper is offline