Pogledaj jedan post
Old 12.07.2011., 11:25   #16
Quote:
klokanovac kaže: Pogledaj post
I koliko znam primjerice SAD nije imao do dolaska Obame jedinstveno zdravstveno osiguranje a mi ga imamo. Zašto to osiguranje ne bi preusmjerili na one koji ga nemaju od kuda plaćati? SAD čak može i više od toga jer proračunska zarada im je ogromna. Time ne bi oštetili tamošnje privatne klinike ni osiguravajuće kuće. Osigurali bi im sigurnu zaradu u to nema sumnje.
Joj nasmijao si me. Odi u US, predlozi im, pa ce te namazat katranom i perjem kao komunista.
US nema ogromnu proracunsku zaradu, 50% proracuna im odlazi na placanje kamata na Treasury Bonds, a ako se ne zaduze dalje, sto Congres ne da onda ce imati izbor da li da plate kamate budalastim kupcima treasury bonds-a ili da plate drzavne sluzbenike, invalide i sl.

Kad bi postojalo javno zdravstveno osiguranje, tada u US ne bi fantasticno zaradjivala zdravstvena osiguranja, koja vecinom prodaju jeftine police siromasnima, pa onda odbijaju pruziti uslugu u nadi da ih siromasni nece tuziti jer su svu lovu potrosili na ljecenje, pa nemaju za adovkata. Business je cool: skupis od puno ljudi po koju stotku mjesecno, ne placas skoro nikome nista, imas svoje advokate, koji traze pre-existing conditions i ostale smrdljive rupe u zakonu. Da drzava placa ljecenje siromasnima, ode osiguranjima najbolja zarada.

Last but not least: bolnice racunaju visestruko vise za ljude koji placaju sami. Dakle ako ti plati osiguranje onda zahvat X kosta A dolara, a ako placas privatno, tada zahvat X kosta recimo 2A ili 3A dolara. Da je drzavu briga za gradjane, da li bi tako nesto zakonom zabranili?
Dodajmo jos da ce privatno zdravstvo napuhavati troskove, provoditi nepotrebne pretrage, naplacivati skupo konzultacije, zmikati lijecnike koliko god moze, stediti na materijalu i sl.
succorosso is offline  
Odgovori s citatom