Pogledaj jedan post
Old 25.04.2012., 08:39   #636
Quote:
Denpa001 kaže: Pogledaj post
Ti si očito idealista do bola,pa naka onda svi lijekovi na svijetu budu beplatni,neka struja i voda i plin budu besplatni,jer oni služe ka razvoju društva i civilizacije,bilo bi to lijepo da je sve besplatno da.
Ajmo sad realno,taj čovjek se napatio i proučio sam stotinee i stotine knjiga i na kraju našao formulu koja djeluje jer i drugi javljau da djeluje!
...
Kad bude tako kako si napisao tek tad mozemo reci da ljudi idu naprijed u poglede razvoja samog sebe i odnosa prema drugima, tj. svi ljudi jednaki..
A sad ozbiljno.
Nisam ja rekao da taj covjek nije ulozio vrijeme u citanje i rjesenje problema. Pitanje je da to sto je postignuto nije podijeljeno drugima nego se prodaje i tu prestaju sve zablude o pomoci. Da neduljim raspravu jer ide u pogresnom smijeru, onaj tko zeli neka kupi knjigu i i proba i to je to. A ja se nadam iz sveg srca da ce mu pomoci. Ja sam samo govorio iz svog iskustva a to neznaci da sam sve probao ali veliku vecinu jesam tj. onog sto se danas nudi i nista nije pomoglo. I postao sam krajnje oprezan jer sam ulupao novaca i novaca u kojekave aparate-preparate i na kraju nista. Evo kratka anegdota. Prije dva tri mjeseca odem na jednu besplatnu kontorlu sluha kao oni su tu da pomognu oko tinitusa i sluha a kontrola besplatna. I da ne duljim nakon testa sluha 15-ak minuta gdje smo vidjeli rezultate sjeli smo i porazgovarali sto bi bilo dobro za mene. I naravno kao i sve drugo do sada tip izvadi slusne uredaje 2x4 cm velicine koji ne kazem da nevaljaju ali kad mi je rekao da jedan kosta 4000 chf 25 000 kuna garancija dvije godine i da svaki tjedan-dva moram mjenjati bateriju a jedna kosta 20-chf 120 kuna, tu je za mene bio kraj. Ja ne cujem tonove izmedu 4000 Hz i 4400 Hz jer moje zujanje u usima je identicno tonu 4000, nesto malo vise od 4000 Hz i tako mi zuji uvijek-danonocno. Recimo taj bi mi aparat mozda i pomogao da mi maskira taj ton na toj frekvenciji ali necu radit cijeli zivot za baterije i slusne uredaje. Od tinitusa se ne umire a mnogi ljudi umiru od kojekavih mnogo tezih bolesti koje oduzmu zivot. Zato opet ponavljam tinitus jest iritantan i nije se jednostavno sa tim nosit ali ne dozvolite da budete necije zrtve i da netko na vasoj patnji zaraduje novce. Za tinitus nema lijeka niti ce ga biti u skoroj buducnosti, ima naznaka da se radi na tome ali nema abraka-dabra i ne zuji. Nama starim "zujasima" ce zujati do kraja zivota "vjerojatno" ali to nije razlog zapustit zivot, nego treba zivit punim plucima kao da tinitusa nema. Kakvih problema ljudi imaju da je ovo zujanje smijesno u odnosu na iste. Ipak svatko mora sam znati sto gdje i kako ali iz ovog i sveg drugog napisanog neka bar izvuku malu pouku. Evo jutros lijepo zuji cak bih mogao reci zuji samo cetvrtinu jacine koliko je zujalo sinoc. Kako je ugodno kad se covjek naspava i odmori.
Pozdrav
__________________
Čovjek bez prošlosti i prijatelja nije čovjek.
FANCY is offline  
Odgovori s citatom