Tema: Atlas
Pogledaj jedan post
Old 26.01.2009., 00:03   #72
Jedan link na temu, gdje se ljudi uglavnom kaju sto su probali profilaks

http://people.tribe.net/starburst/bl...5-318628cb7d1d

i od tamo meni najzanimljivji komentar, o tretmanu kod licenciranog profilax lika

"Ranan, the practioner, was giving back-to-back treatments at the health show. I signed a form that informed me that the treatment was guaranteed for life and included follow up visits, if necessary. Ranan pressed my neck and the resulting pain indicated that my C1 was indeed out of place. Durning my brief (20 minute) treatment, Ranan used this piece of equipment (u daljnjem tekstu cekic ) to repeatedly pound my neck area, much like a workman who uses a jack-hammer to break up cement. The entire time he was surrounded by curious on-lookers who posed constant question, and he continued to do a sales pitch to each one thoughout my treatment. He seemed more interested in gaining new clients than on focusing on my treatment. I told him that I still had pain in my neck at the end of the treatment so he continued to pound on the spot where I felt the pain, with only minor resuts. "

Znaci ta metoda se sastoji od toga da vi sjednete a one vas lupaju cekicem. Je li taj cekic je "stroj" o kojem se govori na ovom formu? Hmmmm

Zanimljiv text sa curezona

http://www.curezone.com/forums/fm.asp?i=1136459#i


Na kraju mogu samo zakljuciti da je Schümperli govno od covjeka. Ako je zbilja pronasao revolucionaran nacin ispravljanja atlasa i ako stvarno vjeruje da je to prakticki spas za covjecanstvo...zasto ga nije podjelio sa svijetom? Prezentirao pred kolegama i sve sto vec slijedi. Dobio bi i slavu i novac. I onda jos za hrvatskog predstavnika angazira onog luzera Tomljenovica. Smrdi do neba.

Kao prvo moderna medicina (odnosno raznorazni kiroprakticari) pokusava namjestiti atlas vec preko 100 godina. Kako god se uzme stvar izgleda vrlo jednostavno - namjestiti atlas vanjskom manipulacijom. S obzirom da je broj nacina da se to postigne vrlo ogranicen mozemo jedino zakljuciti da je ostatak svijeta retardiran jer to nije uspio prokljuiviti u tih 100 godina prije pojave mesije Schümperlia. Ocito je da je postupak tajan jer nije uopce drugaciji od ostalih - to bi ustvari bila bolja varijanta u ovoj prici, jer bi znacilo da je proces i dalje cisto mehanicki.

Daljnjim trazenjem dolazimo do spoznaje da je Schümperli iz svicarkog transcendentalnog centra. Trkelja se o tome kako se metoda namjestanja atlasa koristila davno za otvaranje treceg oka, suska se kako tocnu metodu znaju jos samo nekakvi samani. Kod nas to radi jos jedan transcendentalac i lako je pomisliti da u najgorem slucjau ovaj proces u njihovoj izvedbi vise cak ni nije cisto mehanicki. Cak i sama pomisao dovoljna je da svatko sa imalo mozga zbrise glavom bez obzira.

Na kraju je ipak najvjerojatnije da radi o jako dobrom marketinskom triku u izvedbi Schümperlia. Daleko od toga da razumijem tocnu mehaniku cijelog procesa, ali ako se atlas samo vraca, odnosno ubacuje, u tocan polozaj onda nema logicnog razloga zasto se najoblje ne bi napravilo rucno. Ako je bezbolno i bez puno forsiranja ocito nema ostecenja, a atlas sam "sjeda" u pravilan polozaj, dakle najmesta ga u konacnici samo tijelo. Kad sam prvi put cuo "stroj" mislio da neki ludi SF-like stroj laserski mjersi kut iscasenja i zatim ga laserski tocno namjesta...a ustvari vas neki transcendentalni manijak nabija cekicem. Ako su do sada napravili neki stroj koji sam drzi cekic, originalna Schümperliova metoda je bila nabijanje cekicem.

I nakon sto vas on malo izbubeta mozete doslovce jesti govna cijeli zivot i biti zdravi, jer je za zdravlje potrebam samo pravilan atlas
smirkov is offline  
Odgovori s citatom