Tema: Oziljak
Pogledaj jedan post
Old 11.07.2007., 15:10   #12
Quote:
lotus_flower kaže: Pogledaj post
Ma ja svoj oziljak imam vec godinama, dakle nije nov i izgled mu se tijekom godina popravio, no i dalje je dosta vidljiv...
Problem kod mene nije boja (koja je izjednacena s ostalom kozhom ruke) vec 'struktura'...ima li kakvih tretmana kod dermatologa/kirurga koji izgladjuju oziljak
I ja imam gadan ožiljak na ramenu i to već dosta dugo.Mazala sam Contratubexom,no ožiljak je prevelik,predubok i preneravnomjeran(ima udubljenja i izbočenja)da bi to krema riješila.

Htjela sam ga kirurški ukloniti,ali mi je dr.Glumičić rekao da je područje dekoltea i ramena vrlo nezahvalno za presađivanje kože zbog toga što je na tim mjestima koža vrlo mekana i osjetljiva pa bi vrlo vjerojatno došlo do odbacivanja presađene kože čime bi ožiljak još ružnije izgledao.
Rekao mi je da je jedina mogućnost dermoabrazija(čime ožiljak ne nestaje već se samo "izravna" s okolnom kožom).

Ja sam tada odustala od bilo kakvih zahvata jer mi je u međuvremenu ožiljak postao "trade mark".

E sad,pojavile su se i neke nove metode,pa možda postoji i mogućnost uklanjanja laserom.Najbolje ti je pitati dermatologa ili plastičara da ti sugerira(obzirom na izgled i smještaj ožiljka) što se da napraviti.
lajbek is offline  
Odgovori s citatom