Pogledaj jedan post
Old 22.01.2004., 13:54   #16
Quote:
Banirani kaže:
Očito si promašila bit. Radi se o tome da je za vaspitanje djeteta potreban "osjećaj" a ne knjige. Svako dijete je drugačije i svako dijete zahtjeva drugačiji tretman. I naravno nema te knjige i nema te televizijske emisije koja pozna tvoje dijete bolje od tebe.

I da shvatićeš kad budeš imala svoje.
Tebe sam citirala zbog recenice koju povremeno cujem,a bila je u tvom postu.
Nisam mislila reci da ti imas djete koje tuce drugu djecu ili pljuje nepoznate ljude u kaficu,a ti svoje nereagovanje pravdas recenicom "vidjeces kad busdes imalo/la svoje".

Osjecaj jeste potreban i svako djete jeste razlicito,pa i situacije u kojima se moze zateci,ali sem osjecaja potrebno je i znanje kako najbolje reagovati u datoj situaciji i zbog cega,tako da neka situacija ostavi najmanje traga,tj. stetnog uticaja,na djete.
Ja ne mislim da se treba doslovno pridrzavati knjiga ili emisija,ali primjeniti ta znanja na svoje djete,tj. prilagoditi nauceno svom djetetu,tj. situaciji koju imas kod kuce,je itekako korisno.
__________________
It's not PMS I'm always bitch!!!
Ruzgar i Zeynep [♫ Esmeray - Soruyor musun ♫]
Ona se, slučajno, udala 18. maja 1980. Da se udala za mene, verovatno bih, kao pravi muž, ponekad i zaboravio taj datum. Ovako, zapamtio sam ga zauvek… (Đorđe Balašević)
M@3X is offline  
Odgovori s citatom