Pogledaj jedan post
Old 08.02.2008., 19:36   #13
Quote:
bucek kaže: Pogledaj post
Odmah mi je pao na pamet umak od rajčice...
Zdinstaš sitno narezan luk,podliješ sa rajčicom (sok ili koncetrat),može i malo pelata,voda,začini i kuhati na lagano 20ak min.Preko tijesta super!
Po ljeti stavim i tikvice,papriku,patliđane,gljive...što imam.
Odlicna ideja.
Moja varijanta: zdinstam ogromni luk, dodam pelate (cijele ili u komadicima paradajze, konzervirane, a kad su u sezoni svjeze). Ako je prerijetko ili dalje kuham (s vise luka sos ce biti obilan i gust) ili dodam koncentrat paradajza.

Dodam bosiljak, timijan, cesnjak i prelijem po tjestenini. Kad je vec u tanjuru, naribam parmezan, biber.

Mesna verzija, prije nego sto stavim paradajz, izdinstam dobro mljevenu piletinu, puretinu ili junetinu. I onda dalje nastavim kao ovo prije. Samo dodam jace zacine.

Quote:
bucek kaže: Pogledaj post
Ili na maslacu otopiti gorgonzolu,dodati vrhnje za kuhanje,parmezan,malo mlijeka ako je pregusto,sol,biber i lagano otopiti,preliti preko tijesta i dobar tek

Prije vise od deset godina, dok sam jos zivjela u Zagrebu, ovaj recept je poceo biti moderan, par puta sam ga napravila. Nije da nije dobar. SVako voli masno i gusto. Ali taj recept stvarno nema nikakve logike (volim jela koncipirati: 1/3 protein, 1/3 povrce, 1/3 punozrni skrob).

Ovaj recept moze biti rijetki spas u zimsku noc, kad nemas nista drugo u frizideru. Inace steta upropastiti gorgonzolu. (koju obozavam jesti uz malo kruha i puno jabuka, kruske ili neke druge svjeze grickalice)
Shtefitza is offline  
Odgovori s citatom