Pogledaj jedan post
Old 03.04.2007., 11:39   #15
e sad ću opet odgovoriti, ali ne radi prepucavanja jer svako ima pravo na svoje mišljenje, nego zato što smatram da sto puta ponovljena laž na kraju postaje istina - pa tako i ova "istina" da je djeci uvijek bolje s mamom nego s tatom. neću to baš sad nazvati glupošću ili bilo kako uvredljivo (uh, kolko me to samokontrole košta ), ali ću to nazvati NEISTINOM.

jer takvo rezoniranje je jednako istinito kao i rasizam ("svi crnci smrde"), nacionalizam ("srbi nebeski narod"), radikalni feminizam ("žene su bolje od muškaraca"), muški šovinizam ("ženama je mjesto u kuhinji") i svi ostali proizvodi umova nesviklih razmišljanju.

dakle, prema svim mogućim i ljudskim i božjim zakonima, svaki čovjek je individua za sebe i nitko nije apriori bolji od nekog drugog. ili primijenjeno na ovu temu, NIJE svaka mama bogom dana da odgaja dijete, i NIJE istina da će svaka mama bolje odgajati dijete nego što bi to mogao tata. NIJE istina da svaka žena mislim samo na svoju djecu i da su joj ona prva na svijetu.

i nadam se samo da se ova tema neće pretvoriti u prepucavanje oko muško-ženkskih odnosa i pogleda na svijet. ionako ovdje ne možemo ništa promijeniti, ali evo ja ću se potruditi da ovo pitanje potaknem na nekom primjerenijem mjestu. mislim da je krajnje vrijeme za to!
juan maria birnbaum is offline  
Odgovori s citatom