Pogledaj jedan post
Old 08.12.2011., 15:15   #85
mislim da svakako trebaš otići što prije u školu i riješiti tu situaciju, vjerujem da ni djetetu nije sada ugodno kada ga učiteljica pita za novac bilo da je to pred drugima ili nasamo.

da se nadovežem na temu izleta i ''neobavezno''.
možda je tako kod vas u zg ,ali kod nas u školi su odlasci u kino, i kazalište obavezni i nakon toga pišu iz hrvatskog jezika analizu onoga što su gledali i dobiju ocjenu iz medijske kulture.
kada idu na izlete u prirodu ,to im se vodi pod ocjenu iz prirode i društva...
ali ,naša učiteljica se trudi da ne pretjera u traženju novca.
recimo prošli mjesec su išli u kino, ali nismo morali platiti, organizirali su se preko društva naša djeca u sklopu događanja u gradu tako da je bilo besplatno.

prije nekih 3 tjedna su išli na kazališnu predstavu koju smo morali platiti 20 kn ali je učiteljica naglasila da zna da je to nekima puno i da se slobodno jave pa će ona posuditi novac i platiti ,a jedno dijete može besplatno.
prije 2 tjedna donijeli su obavjest da treba dati za crveni križ 5 kn, da treba dati nešto odjeće ili igračaka za humanitarnu akciju za jednog bolesnog dječaka...ali niko nikoga nije vukao za rukav da se to mora.

još jedna stvar koja je u našoj školi super je sakupljanje starog papira, točnije natjecanje u sakupljanju i onaj razred koji sakupi najviše od prodanog papira ide na izlet . prošle godine su naši išli u arboretum i super su se proveli. hranu smo im spakirali od kuće i nikakvih problema niti razlika nije bilo.

eto naša učiteljica se trudi da što manje stvari roditelji moraju plaćat pa nas uvijek na vrijeme obavjesti da se sprema neki izlet ili neko događanje kako bismo svi mogli pripremiti se. sada nam je već najavljen put u osijek koji će biti u drugom polugodištu.
__________________
Nemam ja onih osamnaest godina ,ni mač u grudima da bih opet sve iz početka, nemam ja milion sudbina ,pa zar nije dovoljna i ova jedna, tako bijedna.?
Elich San is offline  
Odgovori s citatom