Pogledaj jedan post
Old 24.07.2003., 10:36   #38
Re: Vjerovati

Quote:
taurus kaže:
Kao prvo svaka je vjera organizirana. I svaka ima nesto sa vjerovanjem ljudi u tu religiju. Ljudi kao ljudi osjecaju izricito veliku zelju da vjeruju u nesto jer im to daje smisao u zivotu i osjecaj da nisu sami, a ako im se nesto lose dogodi to mogu odmah prepisati bozjoj volji. Dakle mozemo reci da bog postoji samo da bi mu prepisevali lose trenutke u zivotu za koje smo sami odgovorni.

Ja nisam sam sebi proturjecio i covjek moze postojati bez vjere. Vjera nemoze postojati bez covjeka. Dapace da nema vjere nebi izgubili stotine godina spaljivajuci ljude koji su mogli toliko toga pridonjet razvoju ljudske rase.

Dakle sta zelim reci je da vjera postoji zbog istih razloga koje sam napisao u prijasnjem postu. Kontrole. To nije nista vise od iluzije koja je drzi u zabludi milijarde ljudi od koje velika vecina u nju ne vjeruje ali se ipak nazivaju vjernicima.

Strah od smrti je jedina stvar koja tjera ljude da vjeruju. Zbog tog razloga starije osobe osjecaju potrebu za bogom i njegovim oprostom.
Bez neke vjere čovjek ne može postojati niti postoji.Svak u nešto vjeruje.
A kad bi strah od smrti bio jedini uzrok i razlog vjere(u Boga) to bi bilo jako jednostavno rješiti.Oni koji znaju i koji se ne boje trebali bi jednostavno podjeliti tabletice protiv straha onima koji ne znaju i koji se boje i Bog kao potreba bi jednostavno ispario.....puf...ko rukom odnešen...
Daklem...mislim ovaj poslje tabletice...u što zapravo trebamo vjerovati?
Koju istinsku stvarnost dobijamo kad uklonimo Boga?
Evo...ja ću istom prestati vjerovati u Boga ako mi neki ateista ukaže u koju to stvarnu stvarnost trebam zapravo vjerovati?
Ovim dakle pozivam (sve)ateiste da mi kažu što je to stvarnost po sebi,gdje nema više ni jedno pitanje na koje bi se mogao tražiti odgovor.
__________________
Gdje god da kreneš već si tamo
Pandora10 is offline