Pogledaj jedan post
Old 24.10.2003., 13:21   #19
Quote:
jurislav kaže:
čuj, loša ti je strategija. pokušavaš ti banalinim stvarima tobože dokazati da kršćanstvo nevalja.već ti je odgovoreno da svećenik ima pravo po Božjem zakonu da se normalno oženi i ima svoju obitelj.

A ti ako stvarno želiš nešto da naučiš o pravoj kršćanskoj vjere, onda uzmi Bibliju, čitaj, moli se, a možeš i ovdje na forumu doboti puno korisnih informacija.

heureka
ja nigdje nisam rekla da krscanstvo ne valja... slobodno prerovi moje postove bilo na ovom bilo na bilo kojem drugom forumu, to ne mozes naci... rekla sam da je problem krscanstva to sto se pojavljuju razne seksualne afere sa onima koji krscanstvo pretstavljaju... (nemoj mi stavljati u usta ono sto nisam rekla).. isto ko sto je problem islama to sto je muslimanski svijet prilicno neobrazovan pa se po njemu sudi po nekim divljim zakonima saudijske arabije (npr, ne zene ne smiju voziti), a ne po kur'anu i sunetu...

sto se tice mog poznavanja krscanstva, u nekoj potrazi za istinom sam se relativno dobro dotakla krscanstva i upoznala se sa nekolicinom baptista od kojih sam kasnije dobila stari i novi zavjet te nekolicinu knjiga...
katolicanstvo samo po sebi mi je strasno daleko (dakle ne kazem da katolicanstvo ne valja...) zbog institucije ispovijesti.. ok, znam da je to sakrament... i znam da se papa ispovijeda nekom sveceniku iz male rimske crkvice (nekad sam znala i ime te crkve)... al meni nije bliska ideja da izmedu covjeka i Boga moze biti posrednik....
o pravoslavlju, priznajem, najmanje znam... nisam nikad ni zeljela da ucim zbog toga sto su pravoslavni svecenici u bosni stajali iza srpske armije za vrijeme agresije i genocida nas nesrbima... (sto ne znaci da su svi pravoslavci iza toga, naravno)....
heureka is offline  
Odgovori s citatom