Pogledaj jedan post
Old 15.09.2008., 14:09   #11
Ideje o donacijama vojsci (osim u krizi), tajkunima koji ulažu u istu i povećanju izdvajanja na OSRH na 7-10% su besmislice.

Ono što sam ja zamislio je slijedeće:

1. Naša vlada je pogriješila rasprodajući gotovo sve ''neperspektivne'' objekte i na taj način rasprodala iliti darovala pustu imovinu. Umjesto toga, sve stare komplekse, hotele, vojarne je trebalo prenamijeniti u nešto što bi postalo izvor novca vrlo brzo. Tako se npr. država mogla zadužiti kratkoročno i iste te objekte nedograditi u hotele s 5 zvjezdica (svi znamo da su to odlične lokacije uz more), trgovačke centre (ako su u središtima gradova), poslovne zgrade itd. MORH je mogao isto tako graditi tim kreditima nove zgrade i hotele na atraktivnim lokacijama koje sigurno ima i nakon samo par godina sve bi se višestruko vraćalo, podrazumijevajući da svi objekti ostanu u njegovom vlasništvu.

2. Isto tako, pobornik sam ideje da nabavimo palo veći broj lovaca i na taj način zarađujemo patroliranjem zračnog prostora BiH i Crne Gore (Slo je već zauzeta). Ali, zašto nikome nije palo na pamet da kupimo 3-4 veća transportera (po mogućnosti jeftinije ruske) Il-76MF ili An-70 i zarađujemo na transportu tuđih vojnih jedinica u Afganistan i Irak?

3. I na kraju, zašto MORH ne otvori svoj mali lanac trgovina u kojem bi se prodavala roba (civilna naravno) koja je na bilo koji način povezana s vojnom branšom, npr. makete, modeli, odjeća, knjige, dokumentarni filmovi, igrice, časopisi, posteri itd.? Meni je to super ideja!

E da, jel se slažete s idejom da MORH napravi cijenik za civilne osobe za vožnju ili let nekim od svojih vozila i letjelica? Ja bih osobno rado platio 20,000kn za pola sata na MiGu-21UM ili par tisuća za M-84.

Ovako bi uz povećanje izdvajanja na OSRH na nekih 3.2-3.8%, imali vojsku kojoj je druga zadaća samo-financiranje i bussiness.
Mikojan is offline  
Odgovori s citatom