Pogledaj jedan post
Old 03.07.2003., 08:33   #6
ahm...

Hoces da te uplasim malo??

Meni se desila ista stvar prije 10-tak godina, nezgoda na tjelesnom.

Naravno, kao i svi drugi ja sam hodao koliko sam mogao iako je bilo dosta oteceno. Kasnije se ispostavilo da imam istegnuce dvaju ligamenata (prednjeg ukrizenog i jos jednog).
Kasnije mi se ful zakompliciralo pa sam ostao bez jednog ligamenta.

Da ne ulazim u svoj slucaj, moj savjet ti je:
- odi kod doktora, neka ti slika nogu, punktira koljeno (ak je potrebno)... i sl.
- slusaj sve sto ti kazu. Ako ti kazu da ne smijes stati na tu nogu, nemoj stati.
- vjerojatno ce te poslati na neku rehabilitaciju nakon svega, idi na to. Ako te ne posalju, pocni sam vjezbati, najbolje je voziti bicikl, ni slucajno rolanje, plivanje ili trcanje.

Catch je u tome sto je koljeno najkompliciraniji zglob na nasem tijelu, koji pored toga jos i drzi cijelu nasu tezinu.
Sve ozljede koljena su manje-vise progresivne.
Lako ostanes bez meniskusa, a tebi bi mogao i ligament stradati.

Imao sam par frendova kojima se desilo slicno, pa nisu pazili. Danas nemaju po jedan ligament i paze se jer moraju.

Sam si mozes provjeriti ovako:
- ispod jabucice, na unutrasnjoj strani zgloba (prednja, ali prema unutra) imas hvatiste ligamenta. Pritisci si tamo i ako te na jednom mjestu boli, znaci da imas istegnuce
- mozda ti noga od koljena do dole moze setati lijevo-desno, mislim da je i to povezano sa ligamentom.
Ako ne mozes saviti nogu do kraja, to moze znaciti da imas unutrasnji podljev.

Eto... dosta??
 
Odgovori s citatom