Pogledaj jedan post
Old 16.01.2004., 00:49   #17
Quote:
LadyInRed kaže:
ljudi koji vrednuju druge prema odjeći, u smislu, daju im ocjene na svojoj ljestvici vrijednosti s obzirom na to kako su obučeni te sukladno tome odlučuju kako će se prema njima odnositi, jadni su i otužni. takvi obično ne cijene ni sami sebe.
Hm, mozda si u pravu ... ja nisam to gledala na taj nacin. Bila sam vise povrsna u cudjenju sto me se promatra drugacije kad sam zrihtana od onda kad nisam.

Quote:
Gle, autorica teme nije govorila o stilu, nego o tome kako osobu u jednoj odjeci procjenjuju na jedan nacin, a tu istu osobu u drukcijoj odjeci na drugi Bar mislim
Da, upravo to, Dora.


Quote:
Zasto ce mene neko uzeti "ozbiljno" u crnom sakacu i visokim petama kad radim npr. jedna posao, a kao manje ozbiljnu u tenisiciama i trapericama? A u biti radi se o meni dakle osobi sa istim kvalitetama i manama, ali u razlicitoj obleki
To je ono sto sam mislila. Koja je razlika? Nismo li previse optereceni porukama koje zelimo poslati vanjskim izgledom? A ionako, ispod krpica smo oni 'pravi mi'.

Nadam se da me necete krivo shvatiti, ali mislim da se u Hrvatskoj jako puno paznje polaze na odjecu (sto i nije uvijek pogresno ili krivo). Ali, koliko ljudi financijski jedva progura iz mjeseca u mjesec, ali nose odjecu po posljednjoj modi (pratiti modu moze biti skupo ako se to radi slijepo). Prijateljica (vrlo elokventna zena, Engleskinja - njena je nacionalnost vazna tek stoga sto je objektivnija u pogledu na Hrvatsku od mene same) vidi to kao dio nase kulture, tvrdeci da to i nije tako jedinstveno - u zemljama sa losim gospodarskim situacijama i uvjetima, ljudi to cesto prikrivaju lijepom i skupom odjecom, makar to znacilo da ce manje ili losije jesti, na primjer. Je li ona u pravu?


Quote:
Pa ljudi ce nekako imat vise povjerenja u nekog ko je normalno obucen nego u nekog koje klosarski obucen tipo siroke hlace i sl
Da, zar nismo smijesni?
__________________
Most people are other people. Their thoughts are someone else's opinions, their lives a mimicry, their passions a quotation.
Principess@ is offline  
Odgovori s citatom