Tema: Mariologija
Pogledaj jedan post
Old 19.10.2011., 14:51   #55
Quote:
Lutnja kaže: Pogledaj post
Ne razumiješ? Ne brini, to se ni ne može razumjeti, jer je nerazumno.
To je tvoje mišljenje i ja npr. ga ne dijelim s tobom.

Quote:
Vesela Ćonka kaže: Pogledaj post
Ako je to zbog toga sto nije imala istocni grijeh onda ok. Ali sto je to istocni grijeh?
Evo, pročitaj ovdje - to je valjda najpotpuniji i najprecizniji opis istočnog grijeha koji postoji.

Quote:
Jer ako se jedno ljudsko bice spasilo bez Isusove zrtve za grijehe onda je to moguce i svima ostalima...
Ali Marija se nije spasila bez Isusove žrtve. Krist je njezin Spasitelj jednako kao i naš. Jedino što nju razlikuje od nas je izobilje milosti s kojim je obdarena, zečeće bez istočnog grijeha i cjeloživotni "DA" Bogu.

Quote:
I da razjasnimo : je li bila bezgrijesna zbog izobilja milosti ili zbog toga sto nije imala taj istocni grijeh?
I jedno i drugo. A i zbog slobodne volje kojom je pristala na Božji zahvat u njezin život i tako donijela na svijet Spasitelja cijelog čovječanstva.

Quote:
Dobro kazes da je i Josip imao veliku ulogu u odgoju Isusa. Je li i on zavrijedio toliku bozju milost da bude bez grijeha? Ako nije samo zato sto on nije rodio Isusa to mi ne drzi vodu...
Josip je vjerojatno najmanji grešnik od svih ljudi koji su ikada živjeli, poslije Marije koja je bila bez grijeha. On je začet s istočnim grijehom, ali je obdaren velikim milostima i praktički je živio neporočno. Crkva nikada nije za sv. Jospa tvrdila da je bio bez grijeha - ali kreposnijeg čovjeka od njega nikada nije bilo niti će biti.

Quote:
Iskreno ja ovdje samo trazim logiku u tome da je Marija bezgrijesna,sto je teoretski moguce ali ne bi vjerovao i da ima logike jer meni Biblija govori drugacije
OK, to je u redu. Tko traži, taj će naći. Tko kuca, otvorit će mu se.
__________________
Istina se ne može odrediti većinom glasova.
Rob-Roy is offline  
Odgovori s citatom