Pogledaj jedan post
Old 16.02.2014., 20:37   #62
Budućnost Europe je mračna

Dosta dugo već razmišljam šta bi se moglo učiniti možda bi pomogla politika izolacionizma prema ostatku svijeta i politika recimo to tako državno kontroliranog kapitalizma.

To znači da bi Europa kao samostalno dovoljno velika cjelina oko 500 miliona ljudi trebala povući svu prozvodnju nazad i uvoziti samo ono što se ne može proizvesti u Europi recimo neke vrste hrane koja zbog klime ne uspjeva u Europi i sirovine kojih nema dovoljno u Europi nafta plin itd. Što se tiče složenih tehničkih uređaja mislim da Europa može proizvoditi sve od igle do svemirskog broda što se kaže

Time bi se omogučila povećana zaposlenost i riješio dio problema nezaposlenosti, ali to nebi bilo dovoljno.

Zbog vrtoglavog napretka tehnologije sve više poslova će preuzimati kompjuteri i roboti i praktično neće biti potrebno puno zaposlenih ljudi.
Tako da bi trebalo uvesti i mjeru skračivanje radnog tjedna na nivou cijele Europe za početak na recimo 35 sati tjedno, a kasnije možda i na manje.
Time bi se opet nešto više ljudi zaposlilo, a i kad bi zaposleni ljudi imali više slobodnog vremena mogli bi to trošiti na neke usluge pa bi tu opet bilo prostora za nova zapošljavanja u uslužnim djelatnostima.

To ja vidim kao neko jedino rješenje da se poboljša situacija, samo mislim da će to teško proći jer vlade su pod kontrolom kapitalista , a cilj kapitalizma je samo prekomjerno bogaćenje najvećih muljatora i briga njih za ljude koji su njima uglavnom samo tamo neki bezvezni trošak koji će nastojati smanjiti izrabljivanjem radnika i uvođenjem robota i kompjutera , ali ako broj gladnih pretjerano naraste doći će do velikih nereda jer gladni čovjek više nema šta izgubiti!
WSG is offline  
Odgovori s citatom