Tema: Reiki
Pogledaj jedan post
Old 11.08.2003., 02:17   #56
Quote:
Vader kaže:
Da li je npr. moguće da su Hristova iscjeljenja posljedica nekog vrlo snažnog Reiki djelovanja? Ne moramo to zvati Reiki ako ti smeta ta riječ, Reiki je Univerzalna Kosmička Energija, šta ako je Isus Hrist koristio snažan vid ove energije za iscjeljenja?
Ja kazem da nije moguće.

Čuj, ne moras se sloziti sa mnom, ni ja s tobom, ali ja drzim da Reiki nije isto sto i Duh Sveti po kojem je Isus iscijeljivao. Isus je iscjeljivao silom Duha Svetog i ta ista sila podigla Ga je iz mrtvih kada je umro za nas.

To nije reiki.


Quote:
Čakre ne mogu doći ni iz hinduizma, ni iz hrišćanstva ni iz islama. Čakre su uvijek sa nama, sa njima se rađamo, bez njih ne bismo mogli živjeti. Čakre su ti nešto kao duhovni organi, organi duhovnog tijela…
Nisam na to mislila, već na učenje o čakrama. Općenito, svjetonazor iza reikija i svih manje ili više sličnih newagevskih učenja, praksi i tehnika.
Quote:
Dakle čakre nisu mogle "doći" iz hinduizma, jedino je učenje o čakrama moglo doći iz hinduizma.

E

Quote:
Ne znam koliko tebe ozbiljno i iskreno interesuje Sveto Pismo i ono što Sveto Pismo uči ali ako te ozbiljnije interesuje onda se informiši o Kabali, hebrejskom misticizmu


Jako me ozbiljno i iskreno interesira Sveto Pismo, ali samo ono, a ne Talmud ili bilo koje druge “svete” knjige kao što su Vede, Kuran, Mormonova knjiga i sl.

Naime, vjerujem da je Biblija Božja Riječ. Samo ona.

Quote:
to nije ništa izvan učenja Svetog Pisma pa da od toga treba bježati kako neki neupućeni misle već naprotiv, produbljivanje shvatanja o velikim istinama utkanim u Svetom Pismu a koje su namjerno sakrivene od onih koji bi da sve dobiju gotovo na tanjiru bez da se iskreno posvete proučavanju Božije Riječi i koji sa puno predrasuda i isključivost prilaze Svetom Pismu.


Ne zelim ulaziti dublje ni u Kabalu ni u bilo kakvu drukciju duhovnu misticnu nauku. Dobro je znati ponesto o tome, o svemu, i vjerujem da u mnogočemu ima dosta istine, ali čim izlaziš iz okvira Božje Riječi, nađeš se na skliskom terenu… Malo kvasca ukvasa cijelo tijesto, zar ne? Ako čitaš Bibliju, onda znaš tko je Zavodnik i Lažac u kojem nema istine i kojem je jedini cilj da uništava i zavodi ljude ne bi li spoznali istinu. E, pa… ne mogu okolišati, treba ga nazvati pravim imenom – to je đavao. I ja – prema svemu što vidim u Bibliji – prepoznajem njegove prste u svemu ovom o čemu govorimo.

Quote:
E pa gle čuda, ti Kabalisti su dobili spoznaje o postojanju duhovnih centara (čakri) na ljudskom tijelu, i gle još većeg čuda, položaj tih duhovnih centara se poklapa sa istočnjačkim učenjem o čakrama.


Moram priznati da me nimalo to ne čudi...

Štoviše… to je očito. Nije li logično da će đavao dati i jednima i drugima iste spoznaje… Mogu te spoznaje biti i istinite dijelom, nije bitno.

Quote:
Hoću ti reći ovo: u Svetom Pismu piše o čakrama.


Stvarno? Nisam nigdje to vidjela…

Quote:
i Duh Sveti je jedan i daje spoznaje svima koji iskreno rade na svojoj duhovnoj izgradnji bez obzira kojoj su vjeri naklonjeni, koju boju kože imaju, na kom dijelu svijeta žive.


Daleko od toga da je Bog isključiv, ili da neke voli više od drugih.

Ali Bog kojeg sam ja upoznala i o kojem čitam u Bibliji se ne slaže s tobom, a pošto je On Bog, valjda zna što radi po svijetu. Naime, On kaže da je Duha Svetog poslao da zapečati one koji su predali svoje živote Isusu Kristu. Duh Sveti je dan da njima bude Branitelj i Tješitelj, i da ih uvodi u svu istinu. On zajedno s njihovim duhom kliče: Abba! Oče! – dakle, oni su posinjeni i baštinici su Božji.

Nisu svi Božja djeca, već samo oni koji su nanovo rođeni i u čijim se srcima nastanio Duh Sveti, sam Bog.

Quote:
A što se tiče reinkarnacije i o njoj piše u Svetom Pismu. Reinkarnacije nije istočnjački nauk već (i) Biblijski.


Čudno… još nešto mi je promaklo…
Biblijski nauk je uskrsnuće, a ne reinkarnacija.
Riječima Biblije: “Čovjeku je jedanput umrijeti, a potom dolazi sud.”

Quote:
Pazi da se iza imena koje poštuješ ne kriju i ličnosti/pojave koje ponekad kritikuješ jer su u drugim vjerama/učenjima drugačije nazvani.
Da opet citiram Bibliju: “Neka bude znano svima vama i svemu narodu Izraelovu: po imenu Isusa Krista Nazarećanina , kojega ste vi raspeli, a kojega Bog uskrisi od mrtvih! ... On je onaj kamen koji vi graditelji odbaciste, ali koji postade kamen zaglavni. I nema ni u kome drugom spasenja. Nema uistinu pod nebom drugoga imena dana ljudima po kojemu se možemo spasiti."


Quote:
A tebi smeta terminologija. Hoćeš reći da ti nisu bitni principi koji stoje iza riječi, nije ti bitna suština i istina koja se krije iza riječi već ti je samo bitna terminologija (nije šija nego vrat)? Uviđaš li u tome predrasude, nevoljnost da se u spoznaji ide dalje od površnosti?
Ne smeta meni terminologija

Radi se o tome da tvoj svjetonazor nije isti kao moj.



Chloe is offline  
Odgovori s citatom