Pogledaj jedan post
Old 21.06.2017., 13:02   #39
Quote:
mravac8 kaže: Pogledaj post
Ne razumijem, ljudska priroda, što je to konkretno?
Želja za moći je sastavni dio ljudske prirode i to je nemoguće promijenit. Rat je s druge strane sastavni dio ne samo ljudske vrste nego i kompletne fabrike stvarnosti u mom pogledu. Ideje da samo trebamo mislit o kruhu i mlijeku i onda će rat i želja za moći nestat su obični nerealni utopijanizam.

Quote:
Templarski red kaže: Pogledaj post
Zanimljivo izlaganje u oba posta. Ovaj citirani dio me zanima, pa ću priupitati...

Da li je sukob taj koji jednu kulturu zamijeni drugom? Ako nije, koja je alternativa?
I ako možeš odgovoriti na onih par pitanja iz uvodnog posta, pa ću kasnije replicirati. Hvala
Ne mora nužno biti sukob, iako su sukobi vjerojatni za posljedicu sveopće društvene nestabilnosti. Može se, primjerice, dogoditi da velike količine pripadnika neke druge kulture imigriraju na teritorij umiruće kulture i jednostavno ih zamijene kroz nekoliko generacija nenasilnim sredstvima. Umiruće kulture imaju slab natalitet i potentnije kulture ih mogu zamijeniti na taj način. Pogledat ću pitanja iz uvodnog kasnije, ako nije problem.

Quote:
addx kaže: Pogledaj post
Jedino bi dodao da ponekad tradicionalne vrijednosti treba zamijeniti novima... tako da je taj proces sasvim na mjestu takav kakav... sranje je kad se tvoj mali kratki zivot rodi u fazi nestabilnosti i najebe, ali dugorocno covjecanstvo treba te faze..
I zamijenit će se novima. Većina Europe će lako moguće bit muslimani u budućnosti. Nisam siguran za slavenske narode + Mađare, ali mislim da je zapadu odzvonilo.

Osobno mislim da teško možeš dobit bolje od kršćanstva.

Zadnje uređivanje Alyosha : 21.06.2017. at 13:14.
Alyosha is offline  
Odgovori s citatom