Pogledaj jedan post
Old 29.11.2015., 09:16   #7242
Mame molim savjet.Imam bebicu od 10 mjeseci kod koje sam primjetila da se u zadnjih 10-tak dana pocela dosta grciti.Npr kada je u hranilici drzi nogice u grcu,cvrsto stisnute i ispruzene,s glavicom je naslonjena na naslon a rukicama se cvrsto drzi za nesto i ne pomice te izboci trbuscic kao je u laganom polozaju luka gdje su joj ledja odmaknuta od naslona.U stanju je biti u takvom polozaju i 20 minuta.Neki puta mi ju je gotovo nemoguce izvaditi iz hranilice koliko je cvrsta i ukocena u tom polozaju.Kada ju podignem zna se cvrsto primiti za mene tako ukocena te takodjer kada lezi zna biti na boku,u tom nekom polozaju gdje su joj nogice kao kod balerine,zna ih i lagano prekriziti da ih je nemoguce razdvojiti.Tada se sva umiri,preznoji kao da se bori.Ako lezim pored nje zna me nekad rucicom primiti i toliko ustipnut i ne pustit.Kod pedijatra smo bili pred mjesec dana ali tada se to nije dogadjalo a i on je dosta povrsan tako da smo kod njega kao na traci.Inace sto se tice drugih stvari sve je u redu.U pocetku nije zeljela na trbuh uopce vec samo na ledja.Posjela se sa 6 mj i sada cvrsto sjedi.Vec se 2 mjeseca dize na prste.Stoji,puzi takodjer vec nekih 2 mjeseca.Dize se uz namjestaj i puzeci penje uz stepenice.Rucice koristi jednako i precizno primi bilo koji predmet.Sacice ne drzi stisnute ali je u stanju kada nesto primi toliko cvrsto to drzati da joj je nemoguce otvoriti sakicu. Sutra zovem pedijatra ali me zanima da li je netko imao ovakvih problema i radi li se ovdje mozda o hipertonusu?
CARGA is offline  
Odgovori s citatom