Pogledaj jedan post
Old 09.02.2017., 14:08   #18
Ja ne znam kakav bi drugačiji scenarij ljudi i mogli očekivati u ova moderna vremena nego realnu krizu bračne zajednice. Čemu brak uopće, čemu dugotrajne veze uopće..?
Osim ljubavi dvoje zaposlenih, samostalnih, obrazovanih i osviještenih ljudi ne mogu navesti niti jedan razlog više u korist braka.
Jednostavno je brak kao zajednica zastario pojam. Ženama su brakovi trebali da imaju od koga živjeti i materijalno osiguraju sebe i svoju djecu, muškarcima su brakovi trebali da si osiguraju sex i društveni status, i jednima i drugima su brakovi trebali da lakše prežive u surovom svijetu. Danas toga nema, danas oboje zarađuju, samostalni su, furaju vlastite interese, egoistični su, zahtjevaju sve sad i odmah, svjesni su da imaju bezbroj prilika, lako mogu doći do sexa, od ničeg nisu ugroženi, imaju mogućnost uzeti kredit, fura se svijest da smo isključivo mi sami sebi najvažniji.. U takvim uvjetima ubračuju se samo oni koji još konzervativno žele staviti krunu na svoju vezu ili oni koji su u toliko lošoj situaciji da je lakše živjeti u dvoje...
Inače brak kao takav uništava i ono malo romantike što danas postoji... brak za muškarca danas predstavlja zatvor, prisila na novčanu kompenzaciju, prisila na plaćanje alimentacije, sredstvo za oduzimanje djece... Žene će reći da za njih brak predstavlja rintanje, pranje i kuhanje.. meni je drago da je tome tako, da muškarci idu svojim putem pa neka žene kuhaju i peru isključivo za svoju guzu...
__________________
Daj Mare pizde....
radical change is offline