Pogledaj jedan post
Old 05.10.2017., 17:52   #172
SF zbilja moze imati gadan utjecaj na život. Ona je bila razlog zašto sam odustao od faksa, svaki dan sam se osjećao jako loše dok sam bio okružen s toliko ljudi, nisam znao kako se nositi s time. Nakon toga sam proveo oko 2 godine bez posla, hvatala me panika pri pomisli javljanja na oglasa uopće i uvjerio sam sam sebe kako ne bih mogao raditi među ljudima. U to vrijeme sam i krenuo na grupnu terapiju koja mi je malo pomogla.

Najviše sam koristi ipak dobio kad sam napokon našao posao koji je uključivao i puno rada s ljudima. Isprva je bilo stvarno teško naviknuti se, ali malo po malo sam se osjećao sve ugodnije kako sam se suočavao sa time. Kasnije sam radio kao prodavač i baš se forsirao da pričam sa ljudima koliko god mogu. Postigao sam dobar napredak i dokazao si da mogu raditi u takvom okruženju. Istina, bilo mi je na momente jako frustrirajuće ali progresivno postaje sve lakše.

Bitno je suočavati se sa strahovima jer tako oni postaju manji. Nekad se i oni ostvare, al u mom slučaju nikad nisu bili tako katastrofalni kako sam ih zamišljao. Ljudi, tražite pomoć, razgovarajte sa drugima o tome što vas muči. Probajte manje izbjegavati situacije koje su vam stresne, jer na taj način si samo dugoročno smanjujete kvalitetu života. Volio bi da sam ranije probao neke stvari, ali šta je tu je. Nisam se ni izbliza suočio sa svim strahovima, ali sam na puno boljem mjestu nego gdje sam bio prije nekoliko godina. Sretno


Jako zanimljiv video na temu https://www.youtube.com/watch?v=M8GSf5cYCvE

Zadnje uređivanje PolucijaZraka : 05.10.2017. at 18:03.
PolucijaZraka is offline  
Odgovori s citatom