Pogledaj jedan post
Old 15.12.2011., 23:02   #9
Quote:
Jat kaže: Pogledaj post
U Hrvatskoji ima manje od tisucu ljudi sa HIV-om. Vjerojatnost da si se zarazio je relativno mala.
Ima ih toliko kojima je potvrđen HIV. Misliš li da nema onih koji se nisu testirali, pa nigdje ni nije zabilježeno da su zaraženi?

A vjerojatnost nije mala ako naiđeš na osobu sa HIV-om, onda je vjerojatnost velika. I da, rizik je veći za gay muškarce....i bilo koga tko prakticira analni sex koji je najopasniji, ne moraš biti gay za to. Ako je sa 4 žene spavao bez kondoma, a one očito ne inzistiraju na zaštiti, on je možda spavao time sa cca 30-tak ljudi, bezveze naklapam, ali osobe koje ne koriste kondome, ako nisu u monogamnoj vezi, najčešće su promiskuitetne i neodgovorne.

Quote:
mentals kaže: Pogledaj post
Testirao sam se u 16:30, u 19:30 su bili rezultati gotovi. Hvala BOGU, negativan sam. Lijecnik mi je rekao da test koji sam radio pokazuje hiv ukoliko je odnos bio prije tjedan dana, a moj zadnji seks je bio prije vise od mjesec. Idem sjutra vadit bris, moguce da je kandida. Hvala svima.
Onda je ovo neki novi super-truper test. Najmoderniji instrumenti za koje sam ja bila čula i znam da ih imaju po privatnim laboratorijima i poliklinikama smatraju rezultat točnim ako je odnos bio najmanje pred tri tjedna. Ali i inače, svugdje ćeš naći da se preporuča ponavljati test nakon tri mjeseca, a i liječnici tako preporučaju (barem oni ozbiljni), ja na tvome mjestu bi, za svaki slučaj.

Nadam se da nisi otišao nekom giniću ili liječniku ovak usput, koji te uvjerio da nije rano za raditi test, i dobro ti ga naplatio - događa se, liječnici znaju iskoristiti pacijentovo neznanje.

Nadam se da si se testirao i na hepatitise.
Sigurna is offline  
Odgovori s citatom