Pogledaj jedan post
Old 24.09.2006., 02:14   #18
ja trenutno ne mogu reći što je sloboda jer se ne osjećam, nisam mnogo slobodan. Ali ti ipak mogu reć ovo. Sloboda je oono o čem govori čovjek zvan Juddi Krishnamurti.
Ima čak i jedna knjižica naslova Prodor u slobodu. To su naravno smislisli izdavači ili tko zna tko, ali u njjoj su preneseni govori Jiddua Krishnamurtija na tu temu.
AKo zaoista želiš jak odgovor na to tvoje pitanje (a tiu se ne obraćam samo pokretaču ovog topika nego bilo kome tko ovo čita i tko ne čita) probaj preko te knjige razgovarati sa K., pa možda te to potakne da dodjes do odgovora na to pitanje.

A kad bi se baš mene pitalo i kad bi baš ja morao reći što je sloboda, ne znam.
Mislim da je to ugradjeno u naše biće da sasvim dobro znamo što je sloboda. Sloboda je kad si slobodan Od fiz. tijela, od osjecaja, od misli. Od bilo kakve vezanosti. vezanost = sloboda. Odsustvo vezanosti = sloboda.

PS: A jeste se vi svi ostali (dobro, većina, velika čast i počast izuzecima) potrudili da date odgovor, bolje da niste ni pisali. Kaj ce ti kontekst za slobodu na filozofskom forumu ??

Što je sloboda teško da će ti itko s razumijevanjem reći na ovom forumu, ili na bilo kojem drugom. Tak se meni čini.
goranbo is offline  
Odgovori s citatom