Pogledaj jedan post
Old 08.12.2016., 13:40   #76
Quote:
cura-sa-foruma kaže: Pogledaj post
moje mišljenje je ako ju vole, oprostit će joj svi...
Ajde ne pali.

Salevart još jednom ti se mora reći...svaka čast na debelim živcima i enormnoj empatiji za tvoju bivšu. Drugi bi se davno prije pogubili od ljutnje i frustracija.

Za njezin postupak ne postoji opravdanje. Mislim da je toliko i sama svjesna. Ne znam samo da li je spremna živjeti s posljedicama onog što je učinila. To se nikad neće izbrisati. Sve i da se sutra "pokajnički" vrati i ponovo pokuša preuzeti svoj dio brige za djecu, vječito će ostati na znanje i dugo sjećanje svima to da ih je napustila kad im je bila najpotrebnija.


To nikad neće moći objasniti djeci.

Što bi im uopće rekla sutra kad ju ko tinejdžeri pitaju jel stara, što si zbrisala od nas kad si bila našla novog tipa? Mislim da bi njezin autoritet (i sposobnost odgoja) zauvijek pao u duboku vodu. Čim bi im pošla nešto prigovarati začepili bi joj usta tim njezinim činom...I što je najgore, s punim pravom.

Ja bih nekako sve to i progutala, da nije lika novog u cijeloj toj priči...Ono, da se žena psihički polomila, doživjela svojevrsni breakdown...Na kratko pogubila konce s stvarnošću pa se odlučila na to da ode dok se ne pribroji. Dok sama ne otkrije tko je, dok ne dođe sebi...Ali čeeeekaj. Otići s novim tipom?To je proračunato. To je ono gadljivo u cijeloj priči.On joj treba i njegova blizina joj ne smeta. Ali blizina njezine vlastite djece smeta...Pfff.

Posvađala se s starim...Kakve to ima veze s djecom?Da je najgori stari na svijetu...pošalje ga u qrac i dobro.

Ali vrlo je vjerovatno ona s starim raskrstila upravo zato što je od njega u facu čula - istinu. Vjerovatno joj je skresao kako je dronfulja koja se vucara okolo varajući muža, bestidna i bezobzirna mater kojoj je sreća vlastite djece zadnja rupa na svirali. Svi znaju da istina najviše boli. Čuvši to (od vlastitog oca!!) očito je pretpostavila što će tek drugi misliti i pričati o njoj. Njezin vlastiti ego i strah od linča naveo ju je na liniju najmanjeg mogućeg, kukavičkog otpora. Bijeg.

Nestat će s lica zemlje i sve će biti kao da se nije ni desilo.
Djeca će zaboraviti, jer neće imati izbora. Ona će dobit novu svemirsku ljubav. Roditi njemu novi "set" djece...koju će voljeti opet dok joj ne dopizdi i dok ne dođe interesantniji frajer...Velim, ne znam što je krivo s tim njenim aktualnim tipom kad misli da će s takvom ženom proći išta bolje nego njezin muž.
Zašto misli da sutra neće napustiti i njegovu djecu?

Ide Božić...Ona daleko od dječice. Kako ju ne zanima gdje su, jel im bio Nikola?Kako u svakom djetetu koje prođe pored nje ne vidi lišce svoga?Meni bi se srce raspuklo na milijun komada...

Ne postoji ta sila (sem nadnaravne) koja bi me odvojila od mojih limača.

Shvaćam, svi se možemo odljubiti. Ponovo zaljubiti. Svi se možemo posvađat s obitelji...prijateljima. Zakrvit s dosadašnjim stilom života itd...Ali ono što se nikad ne mijenja je ljubav, kad nekog doista "iskonski" voliš. A to je ljubav prema vlastitoj djeci.
Za mene ona ne može biti ništa drugo nego onaj psihopat iz priče. Samo to je logično. Sve drugo je za moj pojam nemoguće...
__________________
A bad day for your ego is a great day for your soul

Zadnje uređivanje Nunna : 08.12.2016. at 13:56.
Nunna is offline