Pogledaj jedan post
Old 05.01.2017., 05:22   #17
Quote:
goranbo kaže: Pogledaj post
Nije da nisam ništa shvatio Razumijem to da placam razliku, to nije komplicirano. Ali ne razumijem u biti na šta sve to plaćam (te poreze raznorazne) jer nisam jos na ti s poslovanjem bilo kakve firme, ni u Hrvatskoj ni u inozemstvu. Npr kad ti kazes prihod, ja ne znam o cem govoris (ako si uopće i čemu konrkretno govorio) Jel se radi o plaći ili o dobiti ili o čemu.
Na oboje, samo izračunaš kako ti se više isplati. Minimalac i onda dobit ili plaćom izvlačit što više moguće i nemati dobit.

Svaka država ima svoje trikove, naravno.

Isto tako, ne plaćaš parafiskalne namete u Hrvatskoj, ne moram valjda to naglašavati.

Quote:
Za mene bi prednost poslovanja vani bila, zato i razmisljam o tome, nepostojeca regulativa u hrvatskoj, za neke vrste posredovanja u trgovini na malo. Nepostojeca ili prekomplicirana.
Pričaj mi o tome, 2012., freelancing i Hrvatska porezna uprava.

Quote:
A isto tako mi bas nije jos jasno, moram razmisliti, što je tu s PDV-om itd (ako bi uopce bio u sustavu PDV-a s tom firmom ) . Dakle posredovanje je usluga, ajmo uzet da je u nekoj zemlji u EU PDV 15%, a kod nas je 25%. Akos e to kod njih uopce knjizi kao kod nas. Neka trgovina u tranzitu na malo, posredonaje u trgovini na malo. Netko kupi od mene nest za 50 dolara, ja kupi drugdje, u HK, za 20 dolara i to ide na njegovu adresu. MOze ici i u US, vecinom i ide, a moze i bilo gdje drugdje, u EU i drugdje... )
Imaš porezne zakone i carine za svaku državu EU i samo odabereš državu i čitaš. Praktički, ako imaš firmu u HK, zaboli te za EU carine i poreze, to plaća kupac, zar ne? (znam, treba navesti sve opcije u web shopu) Naravno, postoje neka pravila, ali ako se već baviš ili planiraš baviti time, očekujem da si se barem informirao oko toga.

Ako mene pitaš, ja bi se bacio na uvoz stvari u većim količinama, platiš carinu, pa poslije ukalkuliraš u cijenu. Problem je ako nemaš baš neki promet i ogromnu količinu proizvoda, onda je to put u propast.

Quote:
A za povrate poreza ne znam, u kojim scenarijima se to može iskoristiti, kako i za šta. No dobro nemoram sve shvatit odjendom. AK budem ikak mogo budem dokraja shvatio tolko da mogu to krenut radit...
To ti je šlag na kraju, najbolje je izabrati državu koja ima jako puno povlastica kod povrata poreza i sve živo možeš navesti kao olakšicu, a da nema visoke porezne stope.
rocker1987 is offline  
Odgovori s citatom