Pogledaj jedan post
Old 05.01.2017., 06:01   #18
Quote:
rocker1987 kaže: Pogledaj post
Na oboje, samo izračunaš kako ti se više isplati. Minimalac i onda dobit ili plaćom izvlačit što više moguće i nemati dobit.
to kuzim. ovisi sto je manje opterećeno porezom. A moras tamo placati i knjigovodju, ne...

Quote:
Isto tako, ne plaćaš parafiskalne namete u Hrvatskoj, ne moram valjda to naglašavati.
To bi treblao uvesti, da se plaća i razlika u parafiskalnim nametima

Quote:
Praktički, ako imaš firmu u HK, zaboli te za EU carine i poreze, to plaća kupac, zar ne? (znam, treba navesti sve opcije u web shopu) Naravno, postoje neka pravila, ali ako se već baviš ili planiraš baviti time, očekujem da si se barem informirao oko toga.
U biti , što sam shvatio na temelju komentara kolege dfforumaša tu malo iznad, ne paše Hong Kong jer nema ugovora o izbjegavanju dvostrukog oporezivnaja - onda bi se ipak zbrajali ti porezi, to ipak ne valja, da budu jos visi neg u Hrvatskoj. Jer ako je dvostruko oporezivanje, onda nema računanja razlike itd. akos am dobro shvatio
----------------
A da, ako zemlja ima dobru regulativu za to posredništvo, ja sam tako je samo dropshipper, posrednik, a mora se to vec istraziti i po nihovi forumima ne znam. Bilo bi dobro da je država sa što slabijom regulativom. To je vec sasvim novo pitanje koje treba istraziti, al mene prvo zanimaju porezi, pa cu onda to sklopiti s regulativom. ili mozd nadjem info na engl. dijelu neta, odmah, koja je drzava najpovoljnija za takvu rabotu. Malo me to brine EU ima svoja posebna pravila itd, za sve vrste trgovine, treba to provjeriti dobro.
Evo, ima normalno dosta informacija, nisma se ja tog prvi sjetio - https://www.google.hr/search?q=drop+...ZTgCNMQBQgPKAA
(a znam intuitivno da je 1000%, sigurno, jednostavnje neg s hrvatskom firmom. Imam osjecaj da bi tu naiso na neki siijesni zid gdje bi rekli, sorry (ko i na onoj drugoj temi gdje zena govori da nemoze iz hrvatske raditi b2c prodaju, jer je traže špediciju za predmete sitne vrijednosti, košta 60 kn a treba platit minimum 120 kn špediciju. DOk se neko ne dosjeti to promijenit

Quote:
Ako mene pitaš, ja bi se bacio na uvoz stvari u većim količinama, platiš carinu, pa poslije ukalkuliraš u cijenu. Problem je ako nemaš baš neki promet i ogromnu količinu proizvoda, onda je to put u propast.
Da, pomalo, kad se uspostavi špranca onda sve to ide. I ja bi se isto bavio da prodam pol broda necega u ameriku al treba do toga doci A i u maloprodaji tako se zna doci do vecih kupaca, a velim kad se uspostavi jednom spranca onda se moze dalje razvijati posao i svašta. MOze se i na malo zaradit, al nije da nije mukotrpno.
goranbo is offline  
Odgovori s citatom