Pogledaj jedan post
Old 21.02.2017., 10:32   #71
Nemam vrt, ali imam terasu! Južna strana, tako da mi ne uspijeva baš sve. Na jednoj strani i pola duljine druge imamo pergolu u L i tu sam u velike pitare posadila običan bršljan, tako da riješimo zelenu ogradu i to super funkcionira. Jednom godišnje im ubacim onog suhog gnojiva u granulama za šimšir i odlično rastu.
Cvijeće je već problematično, malo toga mi dobro uspijeva.
Od ovih jednogodišnjih mi samo pelargonije dobro uspijevaju, ja volim one starinske, uspravne. Njih preko zime odnesem u haustor u kojem ima dosta svjetla i one fino rastu. Donekle mi uspijevaju i petunije, ali ne baš nešto ludo. Vodenike i ove druge manje popularne biljke sam pokušala, ja bih stalno nešto novo imala, ali to sve pokrepa, ne znam zašto. Iako kupim novu zemlju i sve radim po PS-u.

I imam u teglama 'herb garden', sve začine uzgajam i u velikim žardinjerama imam veliki grm lavande i veliki grm žalfije. I čuvarkuću, ona se sama snalazi.

I mi imamo povrtnjak i voćnjak u Zagorju, to je poseban gušt za koji ja, nažalost, nemam onoliko vremena koliko bih ga htjela imati.
bigblue2010 is offline  
Odgovori s citatom