Pogledaj jedan post
Old 26.08.2017., 02:28   #21
Quote:
Lorse kaže: Pogledaj post
Probat ću biti što kraći i jasniji.

Mlad sam još,imam 25,valjda ima "spasa".

Ukratko nemam navike za učenje,rad.

Po mišljenju mnogih nisam glup ali sam užasno lijen.Išao sam u srednju tehničku,kasnije tehnički faks i ono što je bilo povezano s brojevim i rješavanjem zadataka-relativno lako sam rješio i nije mi bila tlaka to rješavati.

Istodobno,otvoriti bilježnicu/knjigu i pogledati neki duži tekst (govorimo o knjiga do 150-200 stranica,nije pravo i sl u pitanju) za mene je oduvijek glupost jer nemam koncentracije,lijenost i sl.

Zadnjih godinu i pol,sam totalno ispao iz svakog štosa,malo duži tekst na internetu za mene je previše,a rad na učenju nečega,jezika,čitanja je science fiction

Kakve ste vi bili po tome pitanju i postoje li neke metoda da se krene s time.

Inače,općenito sam bezvoljan,provedem hrpu vremena gubeći vrijeme i listajući forum,portale po netu bez da išta napravim
Znaš, OKOLINA te učini takvim. Možda bi trebao promijeniti okruženje u kojem se nalaziš. Kažu: "get out of your comfort zone if you want to succeed". Ima nešto u tome. No opet, zašto izaći iz "comfort zone" kad tako, u tom "comfort zone" osjećaš udobnost i sigurnost. Svaki čovjek ima nešto što ga zanima. Počni s tim. Počni se baviti nečim što te zanima, raditi na nečemu što te zanima. No ako se osjećaš kako se osjećaš, vjerojatno je zbog demotivirajuće sredine koja na tebe očito utječe negativno. I, s tim se obično nije lako nositi, ako se ponekad čini da je sve okay. Key da ti kažem, bio sam u toj situaciji. Znam kako je, ali sve je to u ČOVJEKOVOM UMU! Nemoj samog sebe kočiti. Kad god se ne osjećaš dobro, lijeno ili što već, padneš na pod i 20 sklekova Bit će ti zahvalno i tijelo i duh, a dobar je početak. Motiviraš samog sebe bezazlenim stvarima dok ne uspiješ. Mrvica po mrvica = kruh.

Pričam previše jel da? Okay, stajem
__________________
Imagine the world the size of virus where we manipulate things with atoms.
Kamelot is offline  
Odgovori s citatom